۸ نشانه که شریک زندگی‌تان فرد مناسبی برای شماست (بر اساس علم روانشناسی)

۸ نشانه که شریک زندگی‌تان فرد مناسبی برای شماست (بر اساس علم روانشناسی)
تا به حال به این فکر کرده‌اید که آیا شریک زندگی‌تان برای شما مناسب است یا نه؟
کد خبر: ۵۰۸۶
|
۰۷ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۷

زی‌سان: تشخیص این امر اکثر مواقع مشکل است. با این‌حال خوشبختانه بنابر گفته روان‌شناسان برخی از علائم وجود دارند که نشان می‌دهند شما فرد درستی را انتخاب کرده‌اید. بیایید ببینیم این ۸ نشانه چیست.

۱. داشتن ارتباط خوب با همسر

شاید شنیده باشید که کلید سرنوشت عالی یک رابطه، ارتباط خوب بین زوجین است. ارتباط خوب بهترین راه برای جلوگیری از سردرگمی و سوء تفاهم در تمام روابط زندگی است. بنابراین، اگر شما و شریک زندگیتان این کار را انجام می‌دهید، در مسیر درستی برای موفقیت هستید.

ارتباط در همه روابط متفاوت به نظر می‌رسد. ابتدا باید بفهمید که هر کدام چگونه کار می‌کنند. برخی از زوج‌ها در جمع بسیار پر سر و صدا هستند، برخی دیگر آرام‌ترند و...

زی‌سان: «مهمترین مسئله این است که شما با احترام با یکدیگر صحبت می‌کنید و هر دو احساس می‌کنید که شنیده می‌شوید.»

یک مطالعه در مورد ازدواج و قابل پیش بینی بودن طلاق نشان داد که زوج‌هایی که قادر به برقراری ارتباط خوب در روابط زناشویی خود هستند، کمتر احتمال دارد که طلاق بگیرند.

۲. داشتن احساس امنیت و احترام

وقتی با همسرتان هستید چه احساسی دارید؟ آیا همیشه احساس می‌کنید که روی پوست هندوانه راه می‌روید؟ وقتی او بدون شما بیرون از خانه است چطور؟ آن وقت چه احساسی دارید؟

اگر در موقعیتی هستید که وقتی همسرتان تنهاست نگران نیستید، یا چک نمی‌کنید که او به چه کسی پیام می‌فرستد و وقتی با هم هستید خوشحال و آرامید، این‌ها نشانه‌های مطمئنی هستند که نشان می‌دهد احتمالا شریک مناسب‌تان را پیدا کرده‌اید.

وقتی اعتماد وجود داشته باشد، یک رابطه می‌تواند رشد کند؛ بنابراین اگر اغلب حسادت و ناراحتی دارید و احساس نمی‌کنید زمانی که در کنار شریک زندگی‌تان هستید می‌توانید خودتان باشید، احتمالا با فرد مناسبی همراه نیستید.

۸ نشانه که شریک زندگی‌تان فرد مناسبی برای شماست (بر اساس علم روانشناسی)

هر دو نفر به آزادی نیاز دارند تا خودشان باشند. یک مطالعه خوب در مورد عشق وجود دارد که بیان می‌کند: «رابطه جنسی پرشور منجر به عشق مطمئن نمی‌شود، بلکه این وابستگی نسبتاً مطمئن است که منجر به رابطه جنسی گرم و همچنین عشقی پایدار می‌شود.»

۳. رشد فردی

آیا تا به حال با کسی در ارتباط بوده‌اید که هرگز شما را تشویق نکرده باشد تا به اهداف‌تان برسید یا برای رشد تلاش کنید؟ چنین رابطه‌ای دیر یا زود به این دلیل که خودتان را گم می‌کنید تمام می‌شود.

فرض کنید با کسی زندگی می‌کنید که تمام چیز‌هایی که قبلا شما را خوشحال می‌کرده‌اند را فراموش کنید. به این فکر کنید که اگر شریک زندگی شما در حال شکوفایی، موفقیت و شکست دادن اهدافش بود و شما این فرصت را نداشتید، چه احساسی خواهید داشت.

هر دو نفر به فرصت نیاز دارند تا بتوانند چیزی را که می‌خواهند به دست آورند. با این حال، گاهی‌اوقات در روابط، به دلیل مسائل مالی، والدین یا سایر تعهدات، این اتفاق در زمان‌های مختلف رخ می‌دهد.

یک مطالعه در مورد رضایت شغلی و زندگی نشان داده است که افرادی که اهداف و علایق شخصی خارج از رابطه را دنبال می‌کنند، سطوح بالاتری از رضایت در زندگی را گزارش کرده‌اند.

دنبال کردن علایق، احتمالاً تأثیر مفیدی روی همه روابط ما، به ویژه روابط عاشقانه، خواهد داشت.

+ هفت نشانه که یک مرد همیشه شما را دوست خواهد داشت!

۴. داشتن صمیمیت و محبت

صمیمیت به این معنی نیست که چند بار در هفته رابطه جنسی داشته باشید یا هر جا که با هم می‌روید دست در دست هم راه بروید.

صمیمیت و محبت می‌تواند ساده‌تر از این‌ها باشد؛ یک دست ساده روی بازو، یک بوسه بر گونه. یک لبخند عاشقانه هم مهم است. وقتی دو نفر به این شکل عشق خود را نشان می‌دهند، این می‌تواند نزدیکی واقعی در یک رابطه به ارمغان بیاورد.

لمس غیرجنسی می‌تواند ارتباط و آرامش را تقویت کند، بنابراین صمیمیت و عشق را عمیق‌تر می‌کند.

شریک‌هایی که بیشتر یکدیگر را لمس می‌کردند و از میزان لمسی که دریافت می‌کردند خوشحال‌تر بودند، از نظر جنسی رضایت بیشتری داشتند و در روابط خود شادتر بودند.

۵. مهارت حل تعارض

همه در روابط با هم بحث‌وجدل می‌کنند، اما این نحوه حل تعارض است که نشان می‌دهد آیا شما و شریک زندگیتان برای یکدیگر ساخته شده‌اید یا خیر.

یک مطالعه در مورد روابط نشان می‌دهد که وقتی در حین مشاجره به جای دوری سمت یکدیگر بروید، باعث ایجاد عشق و ارتباط می‌شود؛ بنابراین رابطه شما به احتمال زیاد به مدت طولانی ادامه خواهد داشت.

۸ نشانه که شریک زندگی‌تان فرد مناسبی برای شماست (بر اساس علم روانشناسی)

اما اگر اغلب با «بن بست» درگیری مواجه می‌شوید، این می‌تواند نشان‌دهنده پایان یک رابطه باشد.

نمونه‌هایی از بن‌بست درگیری:

  • تعارض باعث می‌شود که از طرف شریک زندگی خود احساس طرد شدن کنید
  • شما به صحبت کردن در مورد آن ادامه می‌دهید، اما هیچ پیشرفتی نمی‌کنید
  • در یک موقعیت تثبیت می‌شوید و تمایلی به تکان دادن وضعیت ندارید
  • وقتی درباره موضوعی صحبت می‌کنید، احساس ناامیدی و آسیب بیشتری می‌کنید
  • گفت‌وگوهای‌تان درمورد مشکل خالی از طنز، سرگرمی یا محبت است
  • با گذشت زمان بی‌تحرک‌تر می‌شوید، که منجر به توهین متقابل در طول این گفتگو‌هاست

توهین منجر به ریشه دواندن بیشتر در موقعیت و قطبی شدن شما، افراط در دیدگاه‌های خود و تمایل کمتر به سازش می‌شود. در نهایت از نظر عاطفی از یکدیگر جدا می‌شوید.

+ بیشتر: این دو مورد را حین دعوا با شریک زندگی‌تان به زبان نیاورید

اگر هر یک از این نکات در رابطه شما یکسان است، یا باید در زمینه حل تعارض کاری انجام دهید یا شاید شما و شریک زندگی‌تان آن‌طور که انتظار داشتید مناسب هم نباشید.

۶. داشتن ارزش‌های مشترک

آیا تا به حال با کسی قرار گذاشته‌اید که ارزش‌های کاملاً متفاوتی با ارزش‌های شما داشته باشد؟ این می‌تواند یک چالش واقعی باشد.

وقتی افراد اولویت‌ها و دیدگاه‌های مشابهی داشته باشند، یک حس وحدت ایجاد می‌شود که پس از آن می‌تواند منجر به یک ارتباط عاطفی قوی شود.

شاید شما با شریک زندگی‌تان جایی ملاقات کرده‌اید که او همان کاری را انجام می‌داده که برای شما هم ارزشمند بوده است.

اگر قصد دارید با با شریک زندگی‌تان یک فرزند یا فرزندانی هم داشته باشید، این موضوع حتی مهم‌تر است، چراکه برای بزرگ‌کردن آن‌ها باید هم سطح با همسرتان باشید.

۷. حمایت عاطفی داشتن

آیا تا به حال شریکی داشته‌اید که زمانی‌که به او نیاز داشتید در آن‌جا حضور نداشته باشد؟

با گذشت زمان، روابط با اچنین افرادی متلاشی می‌شود. سپس افراد دیگری را می‌یابیم که برای حمایت به آن‌ها تکیه کنیم که این امر اغلب منجر به خیانت یا قرار دادن یک دیوار بین شما و شریک زندگی تان می‌شود.

افرادی که احساس می‌کنند توسط شریک‌شان بیشتر مورد قدردانی قرار می‌گیرند، گزارش داده‌اند که بیشتر از شریک زندگی خود قدردانی می‌کنند. به دنبال این، افراد قدردان به نیاز‌های شریک خود پاسخگوتر و متعهدتر هستند و احتمال بیشتری دارد که در طول زمان در روابط خود باقی بمانند.

همان‌طور که از یکدیگر حمایت می‌کنیم و از این حمایت قدردانی می‌کنیم، پیوند‌های قوی بین خود و شریک زندگی خود ایجاد می‌کنیم. این‌ها پیوند‌هایی هستند که یک رابطه طولانی مدت و سالم ایجاد می‌کنند.

+ چگونه یک زن را به کلمات تحت تاثیر قرار دهیم؟

۸ نشانه که شریک زندگی‌تان فرد مناسبی برای شماست (بر اساس علم روانشناسی)

۸. هم‌سو بودن اولویت‌ها

زمانی‌که اولویت‌های شما و شریک زندگی‌تان در یک راستا قرار می‌گیرد، در نهایت در زندگی در یک مسیر حرکت خواهید کرد. درست مانند داشتن «ارزش‌های مشترک».

در آخر...

در کتاب «حس عشق» آمده است: «امروزه ما یک دیدگاه انقلابی جدید در مورد عشق داریم، دیدگاهی که خوش‌بینانه و عملی است. این دیدگان بر پایه علم، نشان می‌دهد که عشق برای وجود ما حیاتی است.»

پیدا کردن شریکی که تمام این معیار‌ها را داشته باشد ممکن است سخت به نظر برسد. با این حال، وقتی کسی را پیدا کردید که نیاز‌های شما را برآورده و به شما کمک می‌کند تا به بهترین نسخه خودتان تبدیل شوید، او را رها نکنید!

هر روز یکدیگر را گرامی بدارید و به پرورش پیوند استثنایی که با هم ایجاد کرده‌اید ادامه دهید.

سایر اخبار
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
گوناگون