قطعی برق عجیب در چله تابستان!

قطعی برق عجیب در چله تابستان!
همزمان با اوج گرفتن گرمای هوا در بیشتر مناطق کشور، موج جدید، اما تکراری قطعی برق مشترکان خانگی و صنعتی به اوج خود رسیده و با خشم و اعتراض شهروندان همراه شده است.
کد خبر: ۲۶۷۲۸
|
۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۴

برترین‌ها نوشت: همزمان با اوج گرفتن گرمای هوا در بیشتر مناطق کشور، موج جدید، اما تکراری قطعی برق مشترکان خانگی و صنعتی به اوج خود رسیده و با خشم و اعتراض شهروندان همراه شده است.

این قطعی برق از مناطق جنوبی کشور از جمله اهواز، بوشهر، خوزستان، گیلان، ایلام، یزد، کرج و تهران کشیده شده است و شهروندان را در گرمای بالای ۴۵ درجه عصبانی کرده است.

محمدرضا مهاجری، فعال رسانه با انتشار تصویری از پیامک هشدار توانیر که برای مردم به صورت گسترده ارسال شده است، نوشت: علاوه بر قطعی برق در مناطق مختلف شهری، برق صنایع نیز به صورت سراسری و گسترده قطع شده است و توانیر هم پیامک هشدار می‌دهد. این را یادتان باشد که اگر خواستند از قطع نشدن برق افسانه بسازند نشان بدهید.

قطعی گسترده برق، سایپا را تعطیل کرد

در حالی که مسئولان وزارت نیروی دولت سیزدهم بار‌ها ناترازی برق و خاموشی را تکذیب کرده‌اند، روز گذشته به‌دلیل ناترازی برق، سایپا تعطیل شد.

 برق کارخانه خودرو‌سازی سایپا حداقل پنج ساعت قطع بود که این موضوع باعث ایجاد مشکلات جدی در روند تولید شده و ساعت‌ها کارگران بیکار و بلاتکلیف بودند.

قطع برق خانگی در دمای ۴۵ درجه!

خبرگزاری ایلنا به نقل از محمدرضا رضایی‌کوچی، رییس کمیسیون عمران مجلس خبر داد:

* امروز کمبود برق به جایی رسیده در دمای بالای ۴۵ درجه هوا، برق خانگی قطع می‌شود و مردم در این میزان گرمای هوا بدون سیستم سرمایشی در خانه‌ها ماندند.

* در حالی که وزیر نیروی دولت سیزدهم مدعی امکان صادرات برق و ارزآوری از این محل بود امروز ناترازی برق در کشور به حدی رسیده که به دلیل کاهش تولید برق نه تنها برق صنایع را قطع می‌کنند بلکه برق خانگی هم در استان‌های جنوبی کشور قطع شده است.

* شاهد بودیم هر بار دولت با کمبود برق مواجه شد به سرعت جلوی تولید را در صنایع گرفت و برق صنایع قطع شد و پس از آن با قطع صنایع کشاورزی مواجه بودیم و امروز کمبود برق به جایی رسیده در دمای بالای ۴۵ درجه هوا برق خانگی قطع می‌شود و مردم در این میزان گرمای هوا بدون سیستم سرمایشی در خانه‌ها ماندند.

* ناترازی برق حل نشد، بجای اینکه با توان بخش خصوصی تولید برق را افزایش دهند پس از سه سال دوباره قطعی‌های گسترده آغاز شده است. علاوه بر موضوع ناترازی برق، در برخی مناطق شبکه برق شهری بسیار ضعیف است و قرار بر این بود که آقای محربیان این مشکلات را حل کند، اما نه تنها این مشکلات حل نشد بلکه ناترازی برق شدیدتر هم شد.

* برای مردم به ویژه در مناطق جنوبی این قابل قبول نیست که به دلیل کمبود برق در اوج گرما را قطعی برق مواجه شوند.

* این هنر نیست که جلوی تولید کشور را بگیرند و برق صنایع را قطع کنند تا برق خانگی قطع نشود، اما این اقدام هم را نتوانستند انجام دهند و این نشان دهنده افزایش ناترازی برق است.

* امیدواریم دولت چهاردهم وزیر نیرو شایسته و توانمندی را به مجلس برای حل این مشکل جدی کشور معرفی کند.

سایر اخبار
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
گوناگون