بوکسور ملایری حین مسابقه به کما رفت

بوکسور ملایری حین مسابقه به کما رفت
بوکسور نوجوان ملایری به دلیل ضربه به سر حین مسابقات انتخابی استان به کما رفت.
کد خبر: ۲۶۷۰۲
|
۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۰

روز یکشنبه در زمان برگزاری مسابقات بوکس انتخابی استان در رده زیر ۱۷ سال، یاسین موسی‌خانی بوکسور نوجوان ملایری به دلیل ضرباتی که در حین‌مبارزه بر سرش وارد آمده بود دچار خونریزی مغزی شد و به کما رفت.

بوکسور ملایری حین مسابقه به کما رفت

انتقال سریع به بیمارستان

سخنگو و مدیر روابط عمومی اداره‌کل ورزش و جوانان استان همدان در گفتگو با خبرنگار تسنیم ضمن تایید این حادثه گفت: در مسابقات انتخابی استان که در خانه بوکس همدان در حال برگزاری بود، یاسین موس‌خانی بوکسور ملایری از ناحیه سر دچار حادثه شد و به کما رفت.

علیرضا صفی‌زاده افزود: با توجه به نزدیکی خانه بوکس همدان با بیمارستان بعثت این بوکسور بلافاصله به این بیمارستان منتقل می‌شود.

وی عنوان کرد: با پیگیری‌های مدیرکل ورزش و جوانان استان و ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی این ورزشکار در سریع‌ترین زمان ممکن تحت عمل جراحی طولانی قرار می‌گیرد که تا ساعت ۴ صبح روز دوشنبه به طول انجامیده است.

صفی‌زاده با اشاره به این که مدیرکل ورزش و جوانان استان و رئیس هیئت بوکس در کنار خانواده این بوکسور عزیز در بیمارستان حاضر بودند و از طریق پزشک معالج و ارتباط با رئیس دانشگاه پیگیر وضعیت وی بودند تاکید کرد: طبق گفته پزشکان معالج یاسین موسی‌خانی، وضعیت این بوکسور پس از جراحی نرمال و پایدار است، اما همچنان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری است.

سخنگوی اداره‌کل ورزش و جوانان با اشاره به این که پیگیر شرایط این ورزشکار خواهیم بود و در کنار خانواده موسب‌خانی هستیم تصریح کرد: از جامعه ورزش استان می‌خواهیم در ایام سوگواری آقا اباعبدالله حسین (ع) برای شفای این ورزشکار عزیز دست به دعا بردارند.

خطر در کمین بوکسور‌ها

به گزارش تسنیم، محمد امین روستایی بوکسور جوان ملایری نیز در مرداد ماه سال گذشته در اردوی تیم ملی بوکس دچار ضایعه مغزی شد و متاسفانه درگذشت که خبرگزاری تسنیم در همدان در چند گزارش ویژه به دلایل فوت این ورزشکار پرداخت.

حوادث اتفاق افتاده برای نوجوانان و جوانان بوکسور حاکی از خطرات این رشته و ضرورت نظارت بیشتر داوران بر ضربات ورزشکاران است. همچنین حضور پزشک متخصص (نه پزشکیار) در زمان برگزاری مسابقات این رشته ضروری می‌نماید.

منبع: تسنیم

tags # بوکس
سایر اخبار
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
گوناگون