جزئیات تاریخ اعلام نتایج و انتخاب رشته کنکور در تمامی مقاطع

جزئیات تاریخ اعلام نتایج و انتخاب رشته کنکور در تمامی مقاطع
معاون فنی سازمان ملی سنجش تاریخ اعلام نتایج اولیه، زمان انتخاب رشته، مصاحبه و زمان آزمون‌های عملی نوبت‌های اول و دوم آزمون سراسری، کارشناسی ارشد و دکتری را اعلام کرد.
کد خبر: ۲۰۲۱۳
|
۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۰

حسن جمالی معاون فنی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور امروز (یکشنبه) در اولین نشست خبری عبدالرسول پورعباس سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش گفت: نتایج اولیه آزمون دکتری اعلام شده و نتایح چندبرابر ظرفیت سال ۱۴۰۳ این آزمون هم تا اواسط خرداد اعلام می‌شود و از اواخر خرداد داوطلبان واجد شرایط برای مصاحبه دعوت می‌شوند. همچنین از نیمه خرداد تا آخر خردادماه دانشگاه‌ها می‌توانند مصاحبه‌ها را انجام دهند و تا هفته دوم شهریور نتایح نهایی آزمون اعلام می‌شود.

وی در مورد نتایج آزمون کارشناسی ارشد هم اظهار داشت: نتایج اولیه این آزمون و اسامی افراد مجاز به انتخاب رشته تا ۱۵ خرداد ماه اعلام می‌شود. همچنین دفترچه انتخاب رشته در دسترس قرار می‌گیرد. دانشگاه‌ها می‌توانند آزمون‌های عملی و تشریحی را از تیر تا ۱۵ مرداد ماه انجام دهند و نتایح نهایی تا هفته اول شهریور یا هفته دوم اعلام می‌شود.

معاون فنی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور ادامه داد: نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ و آزمون ویژه فرهنگیان که در اردیبهشت ماه برگزار شد، نتایج اولیه آن به زودی اعلام می‌شود. بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی سه برابر ظرفیت پذیرش آزمون فرهنگیان اعلام می‌شود و بعد مراحل مربوط به ارزیابی تخصصی وزارت آموزش و پرورش توسط این وزارتخانه تا اواخر تیرماه انجام می‌شود.

جمالی تصریح کرد: نتایح نهایی آزمون فرهنگیان تا قبل از انتخاب رشته آزمون سراسری یعنی اواسط مرداد اعلام می‌شود تا داوطلبانی که در این آزمون قبول نشده اند، بتوانند در آزمون سراسری انتخاب رشته کنند و افرادی که در آزمون فرهنگیان قبول شده اند اگر بخواهند در آزمون سراسری انتخاب رشته کنند، باید از آزمون فرهنگیان انصراف دهند.

وی تاکید کرد: نتایج نوبت اول آزمون سراسری به شکل نمرات خام تا ۱۵ خرداد و نتایج نهایی هر دو نوبت آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ تا اواسط مرداد روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

منبع: ایرنا

tags # کنکور
سایر اخبار
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
گوناگون
دیدنی‌ها