عبدالرشید سعداله یف مجوز حضور نگرفت

شوک به کشتی جهان: المپیک بدون تانک روس!

شوک به کشتی جهان: المپیک بدون تانک روس!
عبدالرشید سعداله یف که تا سال قبل قهرمان بلامنازع وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد جهان بود، در المپیک پاریس حضور نخواهد داشت.
کد خبر: ۱۴۵۰۶
|
۱۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۶:۲۱

نابغه کشتی روسیه که ۷ مدال طلای جهان و المپیک را در کارنامه خود دارد، بعد از یک سال غیبت در مسابقات جهانی به دلیل تعلیق روسیه، سال گذشته با مصدومیت در کشتی با مجتبی گلیج مواجه شد و نتوانست سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس را برای خود قطعی کند.

به گزارش «زی‌سان» به نقل از ورزش سه، عبدالرشید سعداله یف ملقب به تانک روس که بعد از عمل جراحی خودش را برای شرکت در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی اروپا در کشور آذربایجان آماده می‌کرد و حتی عکس او روی پوستر این مسابقات قرار داشت، در فاصله یک روز مانده تا شروع رقابت‌ها با خبر شوکه کننده‌ای مواجه شد. 

کمیته بین‌المللی المپیک از اتحادیه جهانی کشتی خواست جلوی حضور این کشتی‌گیر را در مسابقات کسب سهمیه المپیک در قاره اروپا که قرار است از فردا (جمعه) در باکو برگزار شود، بگیرد. علی‌رغم تلاش‌های اتحادیه جهانی کشتی برای لغو این تصمیم، در نهایت IOC بر تصمیم خود پافشاری کرد و اتحادیه جهانی در نامه‌ای به رئیس فدراسیون کشتی روسیه از این تصمیم IOC خبر داد تا ضربه‌ای سنگین به کشتی روسیه برای حضور در این رقابت‌ها وارد شود.

با تصمیم مسئولان فدراسیون کشتی روسیه، علیخان جبرییل‌اف بلافصله جایگزین سعدالله‌یف در این رقابت‌ها شد. بدین ترتیب رقابت‌های وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد المپیک ۲۰۲۴ پاریس بدون حضور عبدالرشید سعداله یف برگزار خواهد شد، اتفاقی که یک شوک بزرگ برای کشتی جهان به حساب می‌آید.

سایر اخبار
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
گوناگون