یارانه فجرانه فروردین ماه کی پرداخت می‌شود؟

یارانه فجرانه فروردین ماه کی پرداخت می‌شود؟
در راستای اجرای سیاست‌های حمایتی دولت سیزدهم و ضرورت تأمین بستر فنی مطمئن و فراگیر برای اجرای آن، طرح فناورانه و نوین با عنوان سامانه «شما» (شبکه ملی اعتبار) اجرا شد. دولت سیزدهم با شناسایی اعتبار برای اقشار مختلف جامعه و به ویژه قشر آسیب‌پذیر اولین گام را در توسعه شبکه اعتباری در کشور برداشت؛ این طرح برای اولین بار در اسفندماه سال ۱۴۰۱ در سطح کشور اجرایی شد و با شیبی بسیار مطلوب و تصاعدی پیشرفت کرده است.
کد خبر: ۱۴۴۸۹
|
۱۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۲:۳۲

زی‌سان: در طرح فجرانه مردم به صورت میلیونی مشارکت دارند به طوریکه تراکنش یک روز طرح فجرانه با تراکنش ۶ ماه ابتدایی طرح کالابرگ برابری می‌کند. 

فجرانه شامل چه کالا‌هایی می‌شود؟ 

به گزارش ایسنا، طرح فجرانه در راستای تهیه ۱۱ قلم کالای اساسی شامل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم مرغ و حبوبات است. قیمت روز سید مشتمل بر ۱۱ قلم ۷۴۳ هزار و ۷۵۰ تومان بوده که خانوار دهک‌های اول تا هفتم در صورت خرید بسته باید قیمت سال ۱۴۰۱ را به مبلغ ۵۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان از جیب خود پرداخت کند و مابه‌التفاوت آن تا قیمت روز به مبلغ ۲۲۰ هزار و ۴۵۰ تومان از محل اعتبار جدید دولت تأمین می‌شود. اعتبار جدید (۲۲۰ هزار تومانی) علاوه بر یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی فعلی بوده و میزان حمایت دولت از ۱۲۰ هزار تومان (اعتبار تشویقی کالابرگی) به ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافته است و در ۳ ماه متوالی اجرایی خواهد شد. 

زمان واریز یارانه نقدی فروردین ماه

زمان واریز یارانه نقدی در حالی از بهمن ماه دستخوش تغییر شد که زمان بندی آن به همراه دهک‌های مشمول به صورت تفکیک شده توسط سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام شد. یارانه نقدی تا بهمن ماه سال ۱۴۰۲ بیستم هر ماه در حساب دهک‌های اول تا نهم شارژ می‌شد، اما این زمان بندی از بهمن‌ماه به بعد در تاریخ‌های دیگری به حساب مشمولان واریز می‌شود. 

طبق برنامه جدید واریز یارانه نقدی، یارانه دهک‌های یک تا سه، ۲۵ هرماه واریز می‌شود؛ بنابراین سرپرستان خانوار دهک‌های اول تا سوم ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۳ باید منتظر واریز یارانه نقدی به حساب خود باشند. 

یارانه فجرانه فروردین ماه کی پرداخت می‌شود؟

طبق جدول بالا، یارانه دهک‌های چهارم تا نهم نیز که قرار بود ۳۰ هر ماه واریز شود، در روز ۳۰ فروردین ماه ۱۴۰۳ واریز خواهد شد. البته یارانه نقدی دهک‌های یک تا سه، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان و یارانه نقدی دهک‌های چهارم تا نهم مبلغ ۳۰۰ هزار تومان است. به این ترتیب یارانه دهک‌های یک تا سه ۲۵ هر ماه و یارانه نقدی و معیشتی سایر خانوار‌های مشمول سی ام واریز می‌شود. 

کالابرگ فجرانه ۱۴۰۳

طرح کالابرگ «فجرانه» با یارانه مضاعف ۲۲۰ هزار تومان از ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ (۲۵ و ۳۰ بهمن) تا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ (۲۵ و ۳۰ اردیبهشت) اجرا می‌شود؛ بنابراین یارانه بگیران دهک‌های یک تا هفتم باید در روز ۱۸ فروردین ماه نیز منتظر شارژ کالابرگ فجرانه مرحله سوم باشند؛ بنابراین دهک‌های اول تا هفتم تنها دو روز دیگر برای استفاده از کالابرگ مرحله دوم فجرانه فرصت دارند.

tags # یارانه
سایر اخبار
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
گوناگون
دیدنی‌ها