تردید بانک تجارت برای خرید باشگاه استقلال

تردید بانک تجارت برای خرید باشگاه استقلال
بانک تجارت به صورت رسمی نسبت به خرید سهام باشگاه استقلال واکنش نشان داد.
کد خبر: ۱۴۳۰۸
|
۱۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۲۳

دو باشگاه استقلال و پرسپولیس برای دریافت مجوز حرفه‌ای نیازمند حل یک مشکل اساسی و قدیمی هستند؛ مالکیت مشترک. طی ماه‌های اخیر وزارت ورزش و جوانان با کمک دولت و وزارت اقتصاد سخت در تلاش بوده تا بتواند بحث مربوط به واگذاری سرخابی‌ها را انجام داده و آنها بتوانند ضمن اجرای قوانین مورد نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا، مجوز حرفه‌ای جهت حضور در فصل بعد مسابقات باشگاهی قاره را نیز دریافت کنند.

 مذاکرات متعددی با شرکت‌ها و موسسات مختلف انجام شد از جمله سازمان تامین اجتماعی و هلدینگ خلیج فارس که هیچ کدام به نتیجه نرسید تا اینکه پای بانک‌ها به میان آمد تا بالاخره موضوع واگذاری این دو باشگاه انجام شود. پیش از این بانک ملت نسبت به خرید سهام باشگاه پرسپولیس واکنش نشان داده و نامه را خطاب به رئیس سازمان بورس منتشر کرده بود که حالا بانک تجارت به عنوان اصلی‌ترین گزینه خرید سهام باشگاه استقلال نیز نامه‌ای را در این خصوص منتشر کرده و شفاف سازی کرده است.

بانک تجارت: هنوز برای خرید استقلال تصمیم نگرفته‌ایم

نام بانک تجارت که به عنوان خریدار بلوک ۵۱ درصدی سهام استقلال در دو هفته گذشته مدام به گوش رسیده، در پاسخ امروز اداره ناشران که سلامت معاملات را کنترل می‌کنند، برای اولین بار درباره خرید احتمالی اظهار نظر کرده است.

در نامه‌ای که به امضا رسیده، چنین نگاشته شده که درباره خرید سهام دو باشگاه استقلال پرسپولیس، مذاکرات با بانک‌های مختلف کشور انجام گرفته و بانک تجارت هنوز به جمع بندی خاصی برای خرید سهام استقلال نرسیده و در صورت اتخاذ تصمیم در این زمینه، سهامداران خود را مطلع خواهد کرد.

باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس تا اوایل اردیبهشت فرصت دارند که موضوع مربوط به مالکیت مشترک خود را حل کرده و مدارک آن را در سامانه کنفدراسیون فوتبال آسیا بارگذاری کنند تا بتوانند با دریافت مجوز حرفه ای، در فصل بعد لیگ نخبگان و یا سطح دوم لیگ قهرمانان شرکت کنند.

منبع: ورزش سه

سایر اخبار
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
گوناگون
دیدنی‌ها