ماجرای قطع ۴ هزار درخت در مازندران چیست؟

ماجرای قطع ۴ هزار درخت در مازندران چیست؟
سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در واکنش به خبر قطع ۴هزار درخت منطقه الیمالات شهرستان نور اعلام کرد: بررسی‌ها حاکی از آن است که ۳۰ اصله درخت با قطر بیشتر از ۱۰سانتی متر قطع شده که متخلف، متعهد به جبران آن و کاشت ۵هزار نهال جایگزین شده است.
کد خبر: ۱۴۲۰۳
|
۱۴ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۹:۲۲

سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در اطلاعیه‌ای درباره قطع درختان در منطقه جنگلی الیمالات شهرستان نور در استان مازندران اعلام کرد: در منطقه الیمالات، در محدوده‌ی مربوط به ایجاد پارکینگ در حریم خطوط برق فشار قوی، تخلفاتی از قبیل خاکبرداری و خاکریزی، پاکتراشی تعدادی نهال و قطع ۳۰ اصله درخت از طرف سرمایه‌گذار حوزه گردشگری (که تاکنون در عرصه‌های جنگلی تجربه سرمایه گذاری نداشته) به دلیل عدم آگاهی از قوانین جاری رخ داده است.

در ادامه آمده است: با تنظیم صورت جلسه تخلف توسط کارشناسان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان نور و ورود به هنگام دادستان شهرستان نور و دستور دادستان مرکز استان، سرمایه گذار مربوطه موظف به بازگرداندن فضای مورد اشاره به وضعیت سابق و جبران خسارت‌های وارده شده است.

ضمناً سرمایه‌گذار طرح گردشگری فوق الاشاره به منظور جبران نهال‌های از بین رفته پیشنهاد غرس ۵۰۰۰ اصله نهال با هماهنگی اداره کل منابع طبیعی استان مازندران در عرصه‌های مناسب را داده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد، مجموعه اقدامات انجام شده خارج از مسئولیت دولت از جمله شرکت آب منطقه‌ای مازندران و خارج حریم سد بوده و این شرکت مسئولیتی در این زمینه نداشته و مجوزی صادر نکرده است.

سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور همچنین قطع ۴هزار درخت در این منطقه را تکذیب کرده و نوشته است، طبق بررسی‌ها تعداد ۳۰ اصله درخت با قطر بیشتر از ۱۰سانتی متر قطع شده که متخلف متعهد به جبران آن و کاشت ۵هزار درخت جایگزین شده است.

منبع: فارس

سایر اخبار
خواندنی ها
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
گوناگون
دیدنی‌ها