بین التعطیلین؛ روز شنبه هفته آینده تعطیل است؟

بین التعطیلین؛ روز شنبه هفته آینده تعطیل است؟
مدت‌هاست بحث بر سر تعطیلی روز شنبه در محافل خبری در جریان است اما هنوز دولت و مجلس به تصمیمی در این باره نرسیده اند. این هفته اما روز شنبه بین التعطیلین است. دولت درباره تعطیلی این روز تصمیمی نگرفته است.
کد خبر: ۶۱۹۲
|
۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۲

بر اساس مصوبه کمیسیون اجتماعی مجلس، لایحه افزایش تعطیلات پایان هفته به دو روز که از جانب دولت به مجلس تقدیم شده بود، تصویب شد. در لایحه اولیه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی موافقت خود را با تعطیلی روز شنبه اعلام کردند. اما این تعطیلی با مخالفت دولت رئیسی روبرو شد.

اخیرا نیز مجلس توپ تعیین روز تعطیلات را به زمین دولت انداخته است و در این رابطه عباس گودرزی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفته: «تعیین روز تعطیل و اینکه پنجشنبه باشد یا شنبه، در اختیار و برعهده دولت است و ما در مجلس تنها تعطیلی دو روز را تصویب کردیم.»

در این راستا، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در نشست خبری امروز خود در پاسخ به پرسشی درباره نظر دولت برای تعطیلی آخر هفته‌ها، گفت: این لایحه را دولت سال گذشته به مجلس داد که تعطیلات آخر هفته را به دو روز افزایش دهد. منتظریم تا جمع‌بندی مجلس انجام شود که هر آنچه قانون‌گذار تعیین کند، ملاک عمل است، اما در لایحه دولت پنجشنبه و جمعه تعیین شده بود.

همچنین دولت هنوز تصمیمی درباره تعطیلی روز شنبه هفته آینده نگرفته است.

قرار بود بعد از برد ایران برابر قطر و رفتن تیم ملی کشورمان به فینال طرح تعطیلی شنبه بررسی شود، که متاسفانه نتوانستیم قطر را ببریم. همچنین برخی مقامات دولتی در اظهار نظری جالب گفته بودند تعطیلی روز شنبه را به خود کارمندان واگذار می‌کنیم. تا لحظه تنظیم این گزارش هنوز خبری درباره تعطیلی روز شنبه منتشر نشده است.

تکمیلی درباره تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن

معاون پارلمانی رئیس جمهور امروز چهارشنبه هجده بهمن گفت: دولت تصمیمی درباره تعطیلی شنبه نگرفته است.

سیدمحمد حسینی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: موضوع تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن در دولت  مطرح شد اما تصمیمی اتخاذ نشد.

وی افزود: مرخصی شنبه به خود کارکنان واگذار شده که اگر می‌خواهند مرخصی بگیرند. فعلا برنامه‌ای برای تعطیلی روز شنبه وجود ندارد ولی ممکن است هر لحظه  تصمیم دیگری گرفته شود ولی تا این لحظه تصمیمی برای تعطیلی گرفته نشده است.

سایر اخبار
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
گوناگون