مهاجرت غیرمنتظره داور ایرانی به کانادا

مهاجرت غیرمنتظره داور ایرانی به کانادا
امیرسامان سلطانی، داور ۲۸ ساله فوتبال ایران تصمیم به ادامه فعالیت در لیگ برتر ایران ندارد.
کد خبر: ۲۶۴۷۲
|
۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۵

مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران در شرایطی در فصل اخیر دنبال شد که یکی از داوران فعال در فصل اخیر، امیرسامان سلطانی بود؛ داور ۲۸ ساله اهل استان زنجان که برای چهارمین فصل پیاپی در لیگ برتر قضاوت می‌کرد، در ۱۱ مسابقه لیگ بیست‌وسوم در نقش داور اول کار خود را پیش برد و در جام حذفی و لیگ دسته اول فوتبال ایران هم جزو داوران فعال بود و در مجموع فصل اخیر، ۱۶ قضاوت در کارنامه سلطانیِ ۲۸ ساله دیده می‌شود.

امیرسامان سلطانی در فصل اخیر لیگ برتر مصاف‌های مهمی از جمله نبرد تیم‌های پرسپولیس - آلومینیوم اراک، استقلال تهران - استقلال خوزستان، ذوب‌آهن اصفهان - استقلال تهران، استقلال تهران - پیکان تهران و گل‌گهر سیرجان - سپاهان اصفهان را قضاوت کرده است. با وجود آنکه سلطانی امید داشت در فهرست داوران بین‌المللی قرار گیرد، اما این اتفاق برای او رخ نداده و حالا در آستانه ۳۰ سالگی، این داور باتجربه تصمیم به مهاجرت گرفته و طبق آخرین خبرها، سلطانی برای مهاجرت به کشور کانادا آماده می‌شود و از فصل آتی در جمع داوران لیگ برتری نخواهد بود!

سلطانی که تجربه حضور در دوره پروجکت فیوچر را زیرنظر (AFC) در کارنامه‌اش دارد و جزو ۸ داور جوان آسیا که در این دوره حضور یافته‌اند، محسوب می‌شود، تجربه ۴ سال حضور در آکادمی داوران آسیا را در کارنامه‌اش دارد. گفته می‌شود با توجه به ناامیدی از حضور در فهرست داوران بین‌المللی ایران و برای از دست ندادن شانس حضور در فهرست داوران الیت، امیرسامان سلطانی تصمیم به مهاجرت گرفته و عدم حضور او در فصل آتی رقابت‌های باشگاهی قطعی است.

منبع: فوتبال ۳۶۰

سایر اخبار
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
گوناگون