وضعیت پیچیده پرسپولیسی‌ها؛ اوسمار با ۵۰۰ هزار دلار هم نمی‌ماند!

وضعیت پیچیده پرسپولیسی‌ها؛ اوسمار با ۵۰۰ هزار دلار هم نمی‌ماند!
چه اوسمار بیاید چه یک مربی ایرانی انتخاب شود چه یک گزینه خوب خارجی، در هر سه صورت پروسه مذاکره برای جذب بازیکنانی مثل لیموچی و آقایی پور و ... انجام خواهد شد.
کد خبر: ۲۳۴۲۶
|
۲۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۰

همه چیز از پایان بازی با استقلال خوزستان شروع شد. درویش تا قبل از این نبرد خاص، اصرار داشت که تنها قهرمانی پرسپولیس است که می‌تواند قرارداد اوسمار را تمدید کند. اما بعد از آن شب شگفت انگیز، آن تعویض‌ها، آن اصرار به فوتبال زمینی و مومن بودن به سبک همیشگی، موجب شد که اوسمار عیارش را نشان دهد. بزرگترین و مهمترین کامبک فوتبال ایران در تاریخ لیگ برتر رقم خورد. اما فردای آن روز قضیه متفاوت شد. اوسمار ترجیح داد قضیه ماندنش به پایان فصل موکول شود.

مردی که دوسال قبل در ازای ۱۲۰ هزار دلار راضی شد به عنوان دستیار به فوتبال ما بیاید، حالا آرزو‌های بزرگتری را در سر می‌پروراند. آنقدر بزرگ که رقم ۵۰۰ هزار دلار و سرمربی گری قرمز‌ها در لیگ نخبگان آسیا هم برایش کافی به نظر نیست. 

این را باشگاه هم می‌داند. همانطور که اعلام شد اوسمار به شدت در حال سبک و سنگین کردن آفر‌های موجود است. پیشنهادی که قطعا رقمش می‌بایست دو برابر پرسپولیس باشد. آن تیم دست کم در لیگ قهرمانان آسیا هم حضور داشته باشد. یا دست کم چنین وضعیتی در هر قاره دیگر. اوسمار هنوز به جمع‌بندی نرسیده است، اما باشگاه هم دست روی دست نگذاشته. آنها از چند روز قبل شروع به تهیه لیست مربیان مد نظر کردند. از ایرانی تا خارجی. پیش از این عینا در قضیه بازگرداندن برانکو از عمان چنین سناریویی پیش آمد. یعنی باشگاه خودش را آماده کرده بود برای هر اتفاقی. 

از این رو تصور نکنید پرسپولیس تا پایان هفته جاری دست روی دست می‌گذارد و سراغ گزینه‌هایش نمی‌رود. اتفاقا از هفته قبل رفته و از امشب شدت بیشتری هم گرفته است. اوسمار هم منتظر پیشنهاد‌های بهتر است. هم رقمی هم کیفی. کنار هم قراردادن احتمالات می‌گوید که کفه ترازو به سمت خروج اوسمار سنگینی می‌کند، اما به معنای خروج قطعی او نیست. 

در‌های پرسپولیس کماکان به روی پرواز برزیل به ایران باز است، اما آنهایی که می‌بایست به دنبال جذب بازیکنان جدید باشند، به صورت جدی کارشان را انجام می‌دهند و تیم دوم که مسئول جذب سرمربی آتی هست هم به صورت موازی. 

چه اوسمار بیاید چه یک مربی ایرانی انتخاب شود چه یک گزینه خوب خارجی، در هر سه صورت پروسه مذاکره برای جذب بازیکنانی مثل لیموچی و آقایی پور و ... انجام خواهد شد باید منتظر انتهای هفته ماند و دید ایجنت‌های اوسمار برایش پیشنهاد حدود ۱ میلیون دلاری پیدا می‌کنند یا نه. شاید هم دست آخر همه اینها فشاری هوشمندانه باشد روی باشگاه پرسپولیس که ۲۰۰ هزار دلار دیگر روی قرارداد اوسمار بگذارد، چون در هر صورت مربی خوب خارجی زیر ۱ میلیون دلار پیدا نخواهد شد.

بار دیگر روند اتفاقات نیمه دوم بازی با استقلال خوزستان را ببینید. به تعویض‌ها، به نوع آماده کردن روحی و روانی بازیکنان؛ سرمربی تیم قهرمان بیشتر از یک پوکرباز حرفه‌ای باشد شبیه یک شطرنج باز قهار است. او حرکت رقیب را می‌بیند و سپس مهره‌هایش را تکان می‌دهد. بار اول که قرار شد جانشین یحیی شود خیلی‌ها او را دست کم گرفتند او خودش را اثبات کرد و عاقلانه نیست برای بار دوم به بازی بلد بودنش شک کنید. او نشان داده که دقیقا به اندازه چیز‌های مهم به جزئیات به ظاهر بی اهمیت هم واقف است.

منبع: ورزش سه

 

سایر اخبار
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
گوناگون