۱۹ نشانه که می‌گوید دیگر عاشق «او» نیستید

۱۹ نشانه که می‌گوید دیگر عاشق «او» نیستید
آیا احساس می‌کنید دیگر عشق و شریک زندگی‌تان را دوست ندارید؟ در این مطلب ۱۹ نشانه که این را به شما ثابت می‌کنند، با شما در میان می‌گذاریم.
کد خبر: ۵۶۱۸
|
۱۱ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۷

زی‌سان: چگونه می‌توانید بگویید که آیا شما و شریک زندگی تان به سادگی در حال گذراندن یک مشکل سخت هستید یا اینکه دیگر او را دوست ندارید؟ طبیعی است که روابط عاشقانه فرازونشیب‌های خود را داشته باشد، اما سرنخ‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد، کم‌رنگ‌شدن احساسات شما فراتر از یک مرحله گذراست.

در این مطلب از زی‌سان ما فهرستی از ۱۹ پرچم قرمز را که نشان می‌دهند از عشق شریک زندگی‌تان دور شده‌اید، گردآوری کرده‌ایم. چه بخواهید رابطه خود را احیا کنید و چه آماده باشید که آن را رها کنید، این مطلب چیزی را که به دنبال آن هستید به شما می‌دهد.

۱. خسته شده‌اید

اگر نسبت به شریک زندگی خود احساس بی تفاوتی می‌کنید، ممکن است عشق از بین رفته باشد. شاید تعاملات شما قابل پیش‌بینی شده باشد و کمتر به یکدیگر توجه کنید. این طبیعی است که شور و حرارت اول رابطه در طول زمان آرام شود، اما احساس بی تفاوتی نسبت به شریک زندگی خود نشانه بزرگی است که ممکن است عاشق نباشید.

اگر می‌خواهید عشق را دوباره زنده کنید، در ایجاد تجربیات جالب و ماجراجویی‌های هیجان‌انگیز با شریک زندگی خود فعال باشید. برای مثال، به جایی جدید سفر کنید، در مورد پادکست‌های تفکر برانگیز بحث کنید، یا با هدفی که هر دو به آن علاقه دارید، درگیر شوید.

۲. دوست ندارید با او وقت بگذارنید

به گزارش زی‌سان، اگر وقتی او در کنارتان نیست، احساس آرامش می‌کنید، ممکن است از هم دور شده باشید. آیا فکر معاشرت با او آزارتان می‌دهد یا درونتان را پر از ترس می‌کند؟ آیا برای اجتناب از دیدن او بهانه می‌آورید؟ آیا از توجه او به خودتان احساس خفه شدن می‌کنید؟ اگر پاسخ مثبت است، ممکن است زمان رهاکردن رابطه فرا رسیده باشد.

۳. از نظر جنسی به او علاقه ندارید

اگر صمیمیت از بین رفته باشد، ممکن است عشق کمرنگ شده باشد. عادات جنسی از زوجی به زوج دیگر متفاوت است. مسئله این نیست که دفعات رابطه جنسی چقدر است، بلکه این است که آیا دفعات رابطه جنسی تغییر کرده و آیا نیاز‌های هر دو طرف هنوز برآورده می‌شود یا خیر. اگر نمی‌خواهید به شریک زندگی خود نزدیک شوید، پرچم قرمزی بالای سرتان است! البته، یک درمانگر جنسی حرفه‌ای ممکن است بتواند به شما کمک کند.

مقداری جزر و مد در صمیمیت جنسی طبیعی است. برخی از شرایط پزشکی و دارو‌های تجویزی نیز وجود دارند که میل جنسی را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

۴. به او فکر نمی‌کنید

اگر شریک زندگی‌تان در ذهن شما نیست، احتمالا عشق او کمرنگ شده است. آیا به یاد دارید که در زمان عاشق‌شدن چقدر به شریک زندگی خود فکر می‌کردید؟ آخرین باری که واقعاً دلتنگ همدیگر شدید کی بود؟ اگر وقتی شریک زندگی‌تان رفته است به او فکر نمی‌کنید، این نشان می‌دهد که او دیگر تمرکز اصلی زندگی شما نیست.

۱۹ نشانه که می‌گوید دیگر عاشق «او» نیستید

۵. به شریک زندگی‌تان افتخار نمی‌کنید

اگر نسبت به شریک زندگی خود حس خوبی ندارید، نشانه خوبی نیست! برای مثال، ممکن است متوجه شوید که وقتی او در مورد امتیازات یا ایده‌های جدیدش صحبت می‌کند، چشمان‌تان را می‌چرخانید. وقتی دو نفر در یک رابطه سالم هستند، یکدیگر را تحسین می‌کنند و از تلاش‌های یکدیگر حمایت می‌کنند. اگر به شریک زندگی خود افتخار نمی‌کنید، شاید وقت آن رسیده که از هم جدا شوید.

۶. به جای سازش درگیر جنگ قدرت می‌شوید

اگر به پیروزی در بحث‌ها اهمیت می‌دهید، با همسرتان در یک تیم نیستید. ممکن است درگیر جنگ‌های مکرر قدرت باشید و هیچ یک از شما نخواهید یک قدم هم عقب بروید. اگر شما دو نفر علاقه‌ای به مذاکره ندارید، ممکن است بیشتر روی کنترل یکدیگر تمرکز کنید تا مراقبت از یکدیگر.

اگر می‌خواهید به رابطه خود فرصت دیگری بدهید، جلساتی را با یک درمانگر رزور کنید.

۷. علایق مشترکی ندارید

بدون زمینه مشترک، اساس رابطه شما ممکن است فرو بریزد. شاید شما در «مرحله ماه عسل» آنقدر شیفته بودید که متوجه نشدید علایقتان با هم هم‌پوشانی ندارند. اکنون که همه چیز حل شده، ممکن است راه‌های جداگانه خود را طی کنید چراکه همتای خوبی ندارید.

در حالی که پرورش علایق جداگانه برای یک رابطه متعادل مهم است، لذت بردن از علایق مشترک با شریک زندگی خود نیز ضروری است. به این ترتیب، همیشه می‌توانید یاد بگیرید و با هم رشد کنید. همچنین، انجام فعالیت‌های مشترک در جایی که اهداف مشترکی وجود دارد به افراد کمک می‌کند تا تعارض را حل کنند و به هم نزدیک‌تر شوند.

اگر می‌خواهید رابطه خود را نجات دهید، یک سرگرمی را در نظر بگیرید که هر دو از آن لذت می‌برید.

+ رازهایی که نباید از شریک زندگی‌تان پنهان نگه دارید

۸. از نزدیک بودن و لمس شریک زندگی فرار می‎کنید

اگر به شریک زندگی خود در ملاءعام دست نمی‌زنید، ممکن است علاقه خود را به او از دست داده باشید. آیا قبلا هنگام راه رفتن دست هم می‌گرفتید؟ آیا دوست داشتید در سینما دستتان را دور گردن هم بیندازید؟ آیا در مهمانی‌ها در کنار شریک زندگی خود می‌نشستید؟ اگر دیگر نمی‌خواهید محبت خود را نشان دهید، ممکن است برای ادامه رابطه آماده نباشید.

۱۹ نشانه که می‌گوید دیگر عاشق «او» نیستید

۹. اخلاق‌های او شما را آزار می‌دهد

ممکن است دیگر عاشق نباشید اگر خصلت‌های شریک زندگی‌تان به مایه خشم شما تبدیل شده باشد. شاید قبلاً فکر می‌کردید وقتی او زیر دوش آواز می‌خواند، دوست‌داشتنی می‌شود، اما حالا به او التماس می‌کنید که دست از این‌کار بردارد. اگر قبلا وقتی با پوزخند سیب زمینی سرخ شده شما را می‌دزدید، از نظرتان زیبا بود، اما اکنون از این کار او منزجر می‌شوید.

۱۰. مدام او را با دیگران مقایسه می‌کنید

اگر احساس می‌کنید که شریک زندگی‌تان در برابر شما نسبت به دیگران کوتاهی می‌کند، نشانه خوبی نیست. شاید دارید شریک زندگی‌تان را با نامزد دوست صمیمی‌تان مقایسه می‌کنید و احساس می‌کنید که بهترین دوستتان معامله بهتری داشته است! شاید هم به طور مخفیانه شریک نامزدتان را با نامزد قبلی‌تان مقایسه می‌کنید. اگر احساس می‌کنید که شریک زندگی‌تان کمبود دارد و می‌توانستید انتخاب بهتری داشته باشید، احتمالاً وقت آن است که به پایان دادن به رابطه خود فکر کنید.

۱۱. احساس می‌کنید گیر افتاده‌اید!

اگر به دلیل شرایط پیچیده در یک زندگی یا رابطه مانده‌اید، احتمالا دیگر عاشق نیستید. شاید گمان می‌کنید که نمی‌توانید از این رابطه آزاد شوید، چراکه به نوعی به شریک زندگی خود «مدیون» هستید. ممکن است از اینکه تنها شوید بترسید یا حتی منابع مالی لازم برای مستقل بودن را نداشته باشید. اگر به دلیل وظیفه، راحتی یا عادت با کسی هستید، رابطه شما پایه محکمی نداشته باشد.

از خود بپرسید این چه چسبی است که رابطه شما را حفظ کرده است؟ اگر دلیل اصلی شما برای ماندن چیزی غیر از «چون می‌خواهم با او باشم» است، احتمالا واقعا عاشق نیستید!

۱۹ نشانه که می‌گوید دیگر عاشق «او» نیستید

۱۲. نمی‌توانید با یکدیگر ارتباط برقرار کنید

اگر حوصله صحبت‌کردن درباره مسائل را ندارید، سرنخی است که باید بررسی شود. شاید بیشتر ارتباط شما از طریق یک‌سری الزامات است: «آیا به گربه غذا دادی؟»، «نان تمام شده است.» «شارژر گوشی من را دیدی؟»

اگر دوست ندارید با همسرتان درباره روزتان، برنامه‌های آخر هفته یا چیز‌هایی که شما را آزار می‌دهد حرف بزنید، شاید وقت رهاکردن رسیده است.
آیا امیدوار هستید که رابطه خود را احیا کنید؟ موبایل‌تان را در خانه بگذارید، به یک کافی شاپ بروید یا با هم کمی قدم بزنید. فرصت‌هایی برای ارتباط گرفتن بدون حواس‌پرتی ایجاد کنید.

۱۳. از برنامه‌ریزی برای آینده مشترک اجتناب می‌کنید

اگر از برنامه ریزی طفره می‌روید، ممکن است دیگر شریک زندگی‌تان را در زندگی خود نخواهید. فرض کنید شریک زندگی‌تان بخواهد بلیط یک سفر تابستانی را رزرو کند و شما بگویید: «بیا کمی صبر کنیم، نمی‌دانم برنامه کاری من چطور خواهد شد.» این می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که شما آینده‌ای را تصور می‌کنید که در آن شریکتان در کنارتان نیست.

۱۹ نشانه که می‌گوید دیگر عاشق «او» نیستید

۱۴. شریک زندگی‌تان را مقصر می‌دانید

زی‌سان: اگر معمولاً احساس می‌کنید که همه اتفاقات تقصیر شریک زندگی‌تان است، این یک پرچم قرمز است! به عنوان مثال، اگر او برای خانه نان نخرد، حتی اگر به او نگفته باشید، او مقصر است. وقتی شما به‌طور مداوم شریک زندگی‌تان را سرزنش می‌کنید، عصبانیت مانند یک رعد و برق به رابطه‌تان می‌زند. این نشان می‌دهد که رابطه شما ممکن است طوفانی و متزلزل باشد.

اگر می‌خواهید این عادت را تغییر دهید، گوش دادن فعال را تمرین کنید. به جای سرزنش کردن، بدون قضاوت گوش دهید، با سؤالات باز توضیح دهید و احساسات شریک خود را تأیید کنید.

۱۵. در مورد دیگران خیال‌پردازی می‌کنید

اگر در مورد دیگران رویاپردازی می‌کنید، احتمالا از نظر عاطفی جدا شده‌اید. آیا با همکارتان خوشحال‌تر هستید؟ آیا تا به حال تصور کرده‌اید که رابطه دوباره با عشق قبلی‌تان چگونه خواهد بود؟ اگر چنین است، ممکن است رابطه شما در مسیر درستی نباشد.

۱۶. تلاش می‌کنید او را تغییر دهید

اگر می‌خواهید همه‌چیز را برای شریک زندگی‌تان «تعیین» کنید، احتمالا او را آن‌طور که هست دوست ندارید و در واقع عاشق نسخه‌ای فرضی از شریک زندگی خود هستید.

۱۹ نشانه که می‌گوید دیگر عاشق «او» نیستید

۱۷. دائما از او شاکی هستید

اگر دائماً در مورد رابطه خود صحبت می‌کنید، ممکن است کارساز نباشد. به گزارش زی‌سان، تحقیقات نشان می‌دهد که شکایت از شریک زندگی‌تان با میزان سرمایه‌گذاری و رضایت شما در رابطه‌تان ارتباط دارد. اگر متوجه شده‌اید که از همسرتان زیاد به دیگران شکایت می‌کنید، این نشانه‌ای است که ممکن است واقعاً عاشق نباشید.

زوج‌های شاد اغلب از یکدیگر شکایت نمی‌کنند، زمانی که این کار را انجام می‌دهند، معمولاً مربوط به رویداد‌های خاص است تا شخصیت شریک زندگی‌شان. به عنوان مثال، یک شریک شاد ممکن است بگوید: «از اینکه او تا دیروقت کار می‌کند، اذیت می‌شوم»، در حالی که یک شریک ناراضی ممکن است بگوید: «او، چون خودخواه است دیروقت به خانه می‌آید.»

اگر می‌خواهید از شکایت دست بردارید و رابطه‌تان را ترمیم کنید، سعی کنید با یک ذهنیت راه‌حل‌محور به موضوع نزدیک شوید.

۱۸. احساس می‌کنید خود را گم کرده‌اید

اگر دلتان برای کسی که قبلا و خارج از زندگی مشترک بودید تنگ شده، این یک پرچم قرمز است. آیا احساس می‌کنید برای رابطه خود بیش از حد فداکاری کرده اید؟ شاید شما سرگرمی‌ها را رها کرده‌اید، ارتباط خود را با دوستان‌تان از دست داده اید یا بخش‌هایی از شخصیت خود را خفه کرده‌‎اید.

با گذشت زمان، این می‌تواند باعث شود شما حتی بیشتر از مجرد بودن احساس تنهایی کنید. اگر دیگر احساس نمی‌کنید که خودتان هستید، این نشانه خوبی برای ادامه رابطه نیست.

۱۹. اهداف متناقضی دارید

اگر اهداف زندگی متفاوتی داشته باشید، ممکن است از یکدیگر پیشی گرفته باشید. همان‌طور که هر دوی شما در طول زمان تکامل یافته‌اید، ممکن است در جهات مختلف رشد کرده باشید. برای مثال شاید لازم باشد به شهر دیگری بروید و کار کنید. شاید شما بچه می‌خواهید و او نمی‌خواهد. اگر به بن‌بست رسیده‌اید، احتمالا زمان پایان دادن به رابطه‌تان فرا رسیده باشد.

سایر اخبار
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
گوناگون