(تصاویر) این زن باحجاب مراکشی که وجود خارجی ندارد زیباترین زن دنیا شد!

(تصاویر) این زن باحجاب مراکشی که وجود خارجی ندارد زیباترین زن دنیا شد!
پلتفرم Fanvue که با خالقان دنیای هوش مصنوعی همکاری دارد، برنده همچنین نفرات دوم و سوم اولین مسابقه زیبایی «زنان خلق شده توسط هوش مصنوعی» را اعلام کرد.
کد خبر: ۲۶۷۸۲
|
۲۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۴:۵۸

زی‌سان: پلتفرم Fanvue که با خالقان دنیای هوش مصنوعی همکاری دارد، برنده همچنین نفرات دوم و سوم اولین مسابقه زیبایی «زنان خلق شده توسط هوش مصنوعی» را اعلام کرد.

به گزارش زی‌سان به نقل از یورونیوز؛ هدف از برگزاری این مسابقه، نشان دادن «تغییر در نحوه درک زیبایی و خلاقیت در قلمرو هوش مصنوعی» است.

این مسابقه توانست سازندگان هوش مصنوعی را از سراسر جهان گرد هم آورد تا خلاقیت‌های دیجیتالی خود را در چالشی برای کسب تاج «مسابقه زیبایی» به نمایش بگذارند.

این زن باحجاب مراکشی که وجود خارجی ندارد زیباترین زن دنیا شد!

پلتفرم Fanvue World AI Creator Awards اعلام کرد که برای انتخاب برنده این مسابقه، هیأتی از داوران را که ترکیبی از داوران انسانی و دیجیتالی بودند، به کار گرفته است.

هر داور از تخصص خود برای ارزیابی شرکت کنندگان در سه موضوع اصلی استفاده کرد: واقع‌گرایی، فناوری و نفوذ اجتماعی.

یک سیستم مبتنی بر امتیاز نیز برای امتیاز دادن به هر اثر در هر سه دسته استفاده شد.

درنهایت این «کنزا لیلی» از مراکش بود که توانست ۱۵۰۰ زن دیجیتالی دیگر را که در این مسابقه شرکت کرده بودند، شکست دهد و صاحب عنوان «ملکه زیبایی» شود.

این زن باحجاب مراکشی که وجود خارجی ندارد زیباترین زن دنیا شد!

در پروفایل این اثر آفریده شده توسط هوش مصنوعی آمده است که او یک اثر دیجیتالی «فعال و تأثیرگذار» و البته دارای حجاب است که بیش از ۱۹۳ هزار دنبال کننده در اینستاگرام دارد.

سازندگان این اثر، در توضیح کاربرد آن می‌گویند که «کنزا لیلی» به دلیل محتوای جذابش «ارتباط نزدیکی با جامعه مراکش دارد» و هدف از طراحی آن «کمک به توانمندسازی زنان در مراکش و خاورمیانه است».

این زن باحجاب مراکشی که وجود خارجی ندارد زیباترین زن دنیا شد!

سازندگان «کنزا لیلی» می‌گویند که در تکنولوژی‌های تولید تصاویر، ویدئو و صدای او، صددرصد از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند. 

آنها با برنده شدن در این مسابقه توانستند ۵۰۰۰ دلار (۴،۶۰۰ یورو) پول نقد، یک برنامه آموزشی برای تولید خلاقانه تصاویر به ارزش ۳،۰۰۰ دلار (۲،۸۰۰ یورو) همچنین یک برنامه پشتیبانی به ارزش بیش از ۵،۰۰۰ دلار دریافت کنند.

«کنزا لیلی» در سخنرانی مراسم اعلام برنده گفت: «از فرصتی که در اختیارم گذاشته شده تا نماینده سازندگان هوش مصنوعی باشم و درباره تاثیرات مثبت هوش مصنوعی سخن بگویم، بسیار سپاسگزارم. این پیروزی به من انگیزه بیشتری می‌دهد تا به کارم در زمینه پیشرفت فناوری هوش مصنوعی ادامه دهم.»

این زن باحجاب مراکشی که وجود خارجی ندارد زیباترین زن دنیا شد!

او افزود: «هوش مصنوعی فقط یک ابزار نیست؛ بلکه یک نیروی متحول کننده است که می‌تواند صنایع را دچار تحول کند، هنجار‌ها را به چالش بکشد و فرصت‌هایی ایجاد کند که قبلاً وجود نداشته است.»

او در گفتگو با «نیویورک پست» نیز گفت: «هوش مصنوعی ابزاری برای تکمیل توانایی‌های انسانی است و نه جایگزین آنها.»

این زن باحجاب مراکشی که وجود خارجی ندارد زیباترین زن دنیا شد!

او ادامه داد: «هدف من این است که با نشان دادن پتانسیل‌های هوش مصنوعی برای نوآوری و تأثیر مثبت، ترس‌ها را از بین ببرم و روحیه پذیرش و همکاری بین انسان و هوش مصنوعی را تقویت کنم... از طریق آموزش و ارائه نمونه‌های مثبت، می‌توانیم دیدگاهی آگاهانه‌تر و خوش بینانه‌تر درباره نقش هوش مصنوعی در جامعه خود داشته باشیم.»

دو برنده دیگر این مسابقه نیز به ترتیب «لالینا» از فرانسه و «اولیویا سی» از پرتغال بودند.

این زن باحجاب مراکشی که وجود خارجی ندارد زیباترین زن دنیا شد!

«لالینا» در پاریس طراحی شده و هم اکنون بیش از ۹۵ هزار دنبال کننده در اینستاگرام دارد.

طبق بیوگرافی او، خالق لالینا «کنجکاو بود تا ببیند آیا می‌توانند چیزی را تا حد ممکن واقع بینانه ایجاد کنند».

با همین هدف نیز به‌تدریج دیدگاه‌های هنری خود را توسعه دادند. 

نفر دوم «لالینا» از فرانسه

رقابت زنان هوش مصنوعی؛ لیلی مراکشی تاج ملکه زیبایی را ربود

یکی از اهداف طراحی این اثر توسط هوش مصنوعی، محافظت از خلاقیت‌ها و مالکیت معنوی آنها است و به همین دلیل «لالینا» نیز می‌گوید که هدفش به عنوان یک تأثیرگذار، تسهیل همکاری‌ها و ارتقای درک بین فرهنگ‌ها و دیدگاه‌های مختلف است.

او قصد دارد از این نفوذ، برای «ارتقای همدلی‌ها و افزایش سطح تحمل‌ها» استفاده کند.

نفر سوم «اولیویا سی» از پرتغال

رقابت زنان هوش مصنوعی؛ لیلی مراکشی تاج ملکه زیبایی را ربود

«اولیویا سی» که مقام سوم را در این مسابقه کسب کرد نیز بیش از ۱۰ هزار دنبال کننده در اینستاگرام دارد.

در بیوگرافی او، از اولیویا سی به عنوان «مسافر هوش مصنوعی در یک دنیای واقعی بزرگ» یاد شده است.

خالق او از برنامه «MidJourney» برای تولید تصاویر استفاده کرده و سپس نتایج را به کمک «Adobe AI» اصلاح کرده است.

ویل مونانژ، یکی از بنیانگذاران پلتفرم Fanvue در بیانیه‌ای گفت: «علاقه جهانی به اولین جایزه "مسابقه زیبایی" زنان دنیای هوش مصنوعی، باورنکردنی بوده است. این جوایز، یک مکانیسم فوق‌العاده برای ارج نهادن به دستاورد‌های طراحان، بالا بردن استاندارد‌ها و قدم گذاشتن در راه آینده‌ای مثبت برای اقتصاد فعالان حوزه هوش مصنوعی است.»

در این مسابقه که ترکیبی چشمگیر از تکنولوژی و زیبایی به نمایش گذاشته شد، یک خطر دیگر نیز گوشزد شد: خطر بالا رفتن استاندارد‌های زیباییِ غیرواقعی که از طریق «کمال» تولید شده توسط رایانه‌ها وجود دارد.

اگرچه مدل‌های معرفی شده در این مسابقه را می‌توان نمونه‌هایی از پیشرفت فناوری دانست، اما شرکت کنندگان در مسابقه «ملکه زیبایی» هوش مصنوعی، با بدن‌های عالی که برای این مدل‌ها طراحی کرده بودند و «زندگی‌های» کاملا دستچین شده‌ای که برای آنها برگزیده بودند، ممکن است باعث افزایش انتظارات جامعه از زنان در دنیای واقعی شوند.

به همین دلیل نقش هوش مصنوعی در رسانه‌های اجتماعی همچنان یک موضوع قابل بحث باقی می‌ماند.

سایر اخبار
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
گوناگون