ترفند تازه ساقیان مشروبات الکلی برای جذب مشتری

ترفند تازه ساقیان مشروبات الکلی برای جذب مشتری
مافیا مشروبات الکلی مدتی است با تحریک افراد به تولید مشروب در خانه، اقدام به فروش تجهیزات تهیه مشروبات الکلی در این فضا می‌کنند. به تازگی هم با انتشار فیلم‌هایی از آموزش تغییر مشروب دست‌ساز به ویسکی با چوب بلوط و چیپس بلوط سودهای میلیونی می‌کنند.
کد خبر: ۲۰۵۶۴
|
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۵

بخشی از گزارش روزنامه صداوسیما (جام جم) درباره ترفند جدید ساقیان مشروبات الکلی درفضای مجازی را بخوانید:

مافیا مشروبات الکلی مدتی است با تحریک افراد به تولید مشروب در خانه، اقدام به فروش تجهیزات تهیه مشروبات الکلی در این فضا می‌کنند. به تازگی هم با انتشار فیلم‌هایی از آموزش تغییر مشروب دست‌ساز به ویسکی با چوب بلوط و چیپس بلوط سود‌های میلیونی می‌کنند.

وقتی وارد پیجش می‌شوی، اولین چیزی که توجهت را جلب می‌کند، هایلایت آموزش تبدیل عرق به ویسکی است. در آن به‌راحتی به شما یاد می‌دهد با چوب بلوط، عرق دست‌ساز را به ویسکی تبدیل و از این راه درآمدزایی کنید.

این صفحه بیش از ۲۱۲هزار دنبال‌کننده دارد و به‌راحتی آموزش آن را منتشر کرده و ۱.۵میلیون نفر آن را دیده و به خطری برای جامعه تبدیل شده‌اند که هر‌لحظه برای سودجویی می‌توانند مشروبات تقلبی تولید و باعث کشته و معلول‌شدن صد‌ها نفر شوند.

ترفند تازه ساقیان مشروبات الکلی برای جذب مشتری

ادمین این صفحه به هیچ‌وجه حاضر به گفتگو نیست و فقط اصرار دارد ما آموزش می‌دهیم و ویو می‌گیریم. سرنخ ماجرا را در یک صفحه اینستاگرامی پیدا کردیم؛ صفحه‌ای که مدعی بود برای این‌که ویسکی خوب داشته باشید، باید عرق یک تا سه سال در بشکه‌های چوب بلوط قرار گیرد. بعد هم مدعی می‌شود، قیمت این بشکه‌ها نجومی است و زمان برای تبدیل عرق به ویسکی در این بشکه‌ها طولانی و به‌صرفه نیست.

ضمن این‌که بشکه‌های بلوط در ایران اندک است و به‌آسانی در دسترس نیست. گردانندگان این صفحه، اما ادعا کرده‌اند که چوب بلوط مخصوص تبدیل عرق به ویسکی را آماده کرده‌اند و به‌عنوان چیپس بلوط به خریداران خانگی می‌فروشند تا در ۱۰ روز خودشان بتوانند عرق را در خانه به ویسکی تبدیل کنند. ادمین این صفحه اینستاگرام که ۴۸هزاردنبال‌کننده دارد، مدعی است چیپس بلوط رادرچند مرحله فرآوری، پخته و خشک کرده است.

با ادمین این پیج وارد گفتگو شدیم تا ببینیم ادعایش چقدر صحت دارد. مرد جوان می‌گوید ما تنها سازنده و واردکننده چیپس بلوط داخل ایران هستیم و بسته به میزانی که می‌خواهید عرق را تبدیل به ویسکی کنید، برای‌تان ارسال می‌کنیم. چوب را داخل بطری انداخته و رویش عرق‌ها را ریخته و ۱۰ تا ۱۳ روزصبر می‌کنید تا به ویسکی تبدیل شود. این برای مصرف‌کنندگان داخلی به‌صرفه است و همان طعم ویسکی را می‌دهد.

از او درمورد عوارض مشروبات دست‌ساز می‌پرسیم که در جواب می‌گوید: ما از کارمان مطمئن هستیم و هیچ خطری مشتری را تهدید نمی‌کند. چوب‌ها زهرگیری می‌شود و کارمان استاندارد است. اگر ناخالصی هم داخل مشروب باشد، نشان می‌دهد. اگر مشروب شما آب‌قرص باشد با انداختن چوب داخلش ظرف یک ساعت تمام مشروب سیاه می‌شود.

او در مورد قیمت این بسته‌ها می‌گوید: بسته‌های متفاوتی را برای مشتریان در نظر گرفته‌ایم. پک سفید، سیاه و طلایی برای ۱۰لیتر، ۷۰۰هزار تومان قیمت دارد و تفاوت سفید و طلایی در عطر و مزه است. چون ما چوب را طعم‌دار کرده و دیگر نیازی نیست شما طعم‌دهنده به عرق اضافه کنید.

هر پک هم دارای ۱۰عدد فیلتر است، البته قیمت چیپس دودی مخصوص برای ۲۵لیتر ۸۴۰هزار تومان قیمت دارد. پسر جوان در مورد این‌که چگونه پک را برای‌مان ارسال می‌کند، مدعی شد اگر تهران باشید با تیپاکس یا پیک به دست شما می‌رسانیم. ما از کارمان مطمئن هستیم و می‌توانید برای مشاوره با تلفن همراهم تماس بگیرید. او در مورد این‌که از کجا بدانیم این محصول واقعی بوده و تقلبی نیست، گفت: خیلی راحت به پیج ما سر بزنید و رضایت مشتریان را در زیر پست‌ها ببینید. ما مشتریان زیادی داریم که دیگر به‌صورت ثابت از ما خرید می‌کنند!

یکی از افرادی که در حوزه فروش مشروبات الکلی اطلاعات زیادی دارد، در مورد این چوب‌ها گفت: استفاده از این چوب‌ها اگر فرآوری آنهابه‌درستی انجام نشده باشد، می‌تواند تولید سم کرده و عرق را به جای ویسکی به نوشیدنی مرگبار تبدیل کند. سودجویان بدون این‌که سم چوب را بگیرند، آن رابه فروش می‌رسانندومعمولا افراد ناآگاه و مصرف‌کننده خانگی آنها را خریده و بادست‌شان مرگ خود را رقم می‌زنند.

سایر اخبار
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
گوناگون
دیدنی‌ها