(تصاویر) گران‌ترین خوراکی‌ها در دنیا؛ از پنیر الاغ تا خاویار الماس!

(تصاویر) گران‌ترین خوراکی‌ها در دنیا؛ از پنیر الاغ تا خاویار الماس!
در جهان غذاهایی وجود دارند که گران قیمت اند. دلیل این گرانی گاهی کمیاب بودن است، گاهی طعم و گاه مسائل دیگر.
کد خبر: ۱۴۷۲
|
۱۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۶

زی‌سان: گران‌ترین غذا‌های دنیا چیستند؟ هر کشوری گنجینه‌های خوراکی مخصوص به خود را دارد که برخی از آن‌ها با قیمت بالایی فروخته می‌شوند.

به گزارش زی‌سان؛ در این مطلب از ۱۲ گران قیمت‌ترین غذا از سراسر جهان رونمایی می‌کنیم که کمیاب بودن و طعم آن‌ها در واقع قیمت‌های گزاف آن‌ها را توجیه می‌کند. به زی‌سان همراه باشید.

۱. زعفران

زعفران که اصالتاً خاورمیانه‌ای است و به درستی «طلای سرخ» نامیده می‌شود، گران‌ترین ادویه در جهان است و قیمت خرده‌فروشی آن برای یک پوند از ۵۰۰۰ دلار تا ۱۰۰۰۰ دلار متغیر است. تولید آن مستلزم صبر و حوصله زیاد و ساعت‌های طولانی کار دستی است تا مادگی‌های کوچک را از هر گل کروکوس ساتیوس یا “زعفران کروکوس” استخراج کنیم. برای اضافه کردن زمینه، ۱۵۰ گل فقط یک گرم زعفران خشک تولید می‌کنند!

۲. گوشت گاو کوبه از گران ترین غذاهای دنیا

یکی از گنجینه‌های ملی ژاپن، گوشت کوبه از نژاد تاجیما به عنوان بهترین گوشت در جهان شناخته شده است. افزایش مرمر شدن گوشت لطافت استثنایی ایجاد می‌کند و طعم گوشت گاو را افزایش می‌دهد؛ و از آنجایی که همه چیز‌های خوب قیمتی دارند، گوشت گاو کوبی نزدیک به ۱۰۰ دلار در هر پوند به فروش می‌رسد.

۳. خاویار الماس

نهایت غذای لوکس. اما آیا می‌دانید گران‌ترین خاویار جهان از چیست؟ خاویار “Almas” (به معنای واقعی کلمه «الماس» در روسی) به عنوان خاویار سفید نیز شناخته می‌شود. هر چه واضح‌تر باشد، کیفیت بهتری دارد. قیمت آن، که می‌تواند به ۱۸۰۰۰ دلار در هر دو پوند برسد، با کمبود ماهی که این تخم مرغ‌های خاص را تولید می‌کند، توجیه می‌شود.

گران‌ترین خوراکی‌ها در دنیا؛ از پنیر الاغ تا طلای خوراکی //

۴. ترافل سفید آلبا گرانترین غذا در دنیا

هر سال یک حراج در سطح جهانی در نمایشگاه ترافل سفید در آلبا برگزار می‌شود. سال گذشته یک ترافل سفید به وزن ۱. ۸۷ پوند به قیمت ۸۵۰۰۰ یورو به حراج گذاشته شد.

۵. هندوانه دنسوکه

در فرهنگ غربی، میوه‌ها به طور کلی لوکس تلقی نمی‌شوند. از سوی دیگر، در ژاپن، با توجه به کمبود زمین‌های قابل کشت، میوه کمیاب است که باعث افزایش قیمت آن می‌شود. هندوانه سیاه Densukeis در مقادیر کم منحصراً در جزیره شمالی ژاپنی هوکایدو برداشت می‌شود. یکی از این هندوانه‌ها به وزن حدود ۱۸ پوند به قیمت نزدیک به ۶۰۰۰ دلار فروخته شد.

۶. خربزه یوباری

یکی دیگر از میوه‌های ژاپنی که در جزیره هوکایدو برداشت می‌شود، خربزه یوباری است که بدون شک گران‌ترین خربزه در جهان است. سال گذشته، دو خربزه یوباری به قیمت نزدیک به ۲۸۰۰۰ دلار فروخته شد.

گران‌ترین خوراکی‌ها در دنیا؛ از پنیر الاغ تا طلای خوراکی //

۷. قارچ ماتسوتاکه

ماتسوتاکه یا قارچ کاج نیز در میان گران‌ترین غذا‌ها در جهان قرار دارد. به خصوص نادر و شکننده است، در اورگان، آسیا و اروپای شرقی رشد می‌کند و قیمت هر پوند آن می‌تواند تا ۱۰۰۰ دلار برسد.

۸. شکلات‌های Knipschildt

مادلین‌های ترافل شکلاتی (کیک‌های کره‌ای فرانسوی) که توسط شکلات‌ساز دانمارکی مستقر در ایالات متحده Fritz Knipschildt ساخته شده‌اند، جواهرات واقعی هستند و به این ترتیب، قیمت جواهرات: ۲۵۰ دلار برای یک عدد. این شکلات که به عنوان عجیب‌ترین شکلات در جهان توصیف می‌شود، از یک ترافل پریگورد با روکش شکلات تیره Valrhona تشکیل شده است. با این قیمت یک جعبه نقره‌ای زیبا پر از دانه‌های قند نیز دریافت می‌کنید.

۹. طلای خوراکی

در اینجا جای تعجب نیست: طلای آرایشی بخشی از این لیست از گران‌ترین غذا‌های جهان است، به خصوص وقتی در نظر بگیرید که طعم و کیفیت غذایی جالبی ندارد، بلکه صرفاً برای اهداف تزئینی استفاده می‌شود. لیموناد ساز فرانسوی Elixia یک لیموناد حاوی تکه‌های طلای ۲۴ قیراطی ساخته است و می‌توانید برای هر بطری ۲۵ اونسی بیش از ۱۵ دلار هزینه کنید.

۱۰. فوگو

ماهی فوگو یا کره زمین که به عنوان خطرناک‌ترین ماهی در جهان شناخته می‌شود، زیرا مصرف آن در صورت عدم تهیه مناسب می‌تواند کشنده باشد، همچنین با قیمت آن (حدود ۲۰۰ دلار برای هر ماهی) مشخص می‌شود. همچنین هیچ درمانی برای سم آن وجود ندارد، بنابراین خطرات مربوط به مصرف آن و دقیق بودن آماده‌سازی جراحی مانند قیمت آن را توجیه می‌کند.

۱۱. ژامبون ایبری تغذیه شده با بلوط

Jamón Iberico de Bellota یا ژامبون ایبری که با بلوط تغذیه می‌شود، از خوک‌هایی تولید می‌شود که به طور انحصاری از بلوط (به اسپانیایی bellota) تغذیه می‌شوند و به گوشت طعم آجیلی خاصی می‌دهد. با حداقل سه سال سن، به طور متوسط ۱۰۰ دلار در هر پوند یا ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ دلار برای یک ژامبون استخوانی کامل به فروش می‌رسند.

گران‌ترین خوراکی‌ها در دنیا؛ از پنیر الاغ تا طلای خوراکی //

۱۲. پوله

پوله که از شیر الاغ در مزرعه کوچکی در صربستان تهیه می‌شود، گران‌ترین پنیر جهان است. قیمت آن (به اندازه ۱۷۰۰ دلار در هر پوند) با این واقعیت توضیح داده می‌شود که تولید شیر الاغ بسیار دشوار است. 

اگر یک گاو در روز حدود هشت گالن شیر تولید کند، الاغ فقط ۰. ۸۵ فنجان شیر در روز تولید می‌کند و سپس باید سه بار در روز دوشیده شود تا به پستانش آسیبی نرسد، برای بالا بردن همه چیز، برای درست کردن فقط یک پوند، کمی بیشتر از سه گالن شیر الاغ لازم است!

سایر اخبار
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
گوناگون