ترند عجیب دنیای مد؛ چرا مردان دارای «شکم پدرانه» برای زنان جذابند؟

ترند عجیب دنیای مد؛ چرا مردان دارای «شکم پدرانه» برای زنان جذابند؟
از ورزشکارانی مانند کلسی تا بازیگرانی مانند آدام سندلر چنین تیپ بدنی دارند که اخیراً در میان زنان جوان محبوبیت زیادی پیدا کرده است.
کد خبر: ۱۴۴۶۵
|
۱۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۰

اخیراً تصاویری از تیلور سویفت، ستاره مشهور پاپ و دوست پسرش تراویس کلسی، بازیکن کانزاس سیتی در حال قدم زدن دست در دست هم در ساحل منتشر شده است.

کلسی بدنش را با عنوان افتخارآمیز «شکم پدرانه» مفتخر کرده و کاربران در شبکه‌های اجتماعی به شکم او در عکس‌ها اشاره کردند.

اصطلاح «بدن پدرانه» طیف وسیعی از تیپ‌های بدنی را در بر می‌گیرد، اما عموماً به مردانی اطلاق می‌شود که بدن حجیم‌تر و نرم‌تری دارند که قوی‌تر هستند، اما لزوماً عضلانی نیستند.

از ورزشکارانی مانند کلسی تا بازیگرانی مانند آدام سندلر چنین تیپ بدنی دارند که اخیراً در میان زنان جوان محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

چرا مردان دارای «شکم پدرانه» این روزها برای زنان جذاب شده اند؟

یک نظرسنجی در سال ۲۰۲۱ در سایت Dating.com نشان داد که ۷۵ درصد از افراد مجرد علاقه‌مند به «شکم پدرانه» هستند.

محققان دلیل علمی پشت این موضوع را فاش کرده اند.

به گفته جوئل وید، روانشناس، این موضوع ریشه در انتخاب شریکی دارد که گزینه امن تری برای تشکیل خانواده و پرورش فرزندان است.

جیمز شرلوک، روانشناس تکاملی از دانشگاه کوئینزلند در این باره گفته است:

 زنان به خودی خود جذب شکم پدرانه نمی‌شوند، بلکه به چیزی که نشان‌دهنده آن است، علاقه‌مندند.

سایمون کلی، جامعه‌شناس دانشگاه نیو ساوت ولز گفته است:

 برای زنانی که جذب این نوع بدن می‌شوند، داشتن شکم پدرانه نشان‌دهنده شریکی با سبک زندگی متعادل خانوادگی و ویژگی‌های شخصیتی مهربانانه‌تری است.

 مردانی که کمی «چاق» هستند، ممکن است تستوسترون کمتری داشته و کمتر ریسک‌پذیر باشند و به همین خاطر، پدران بهتری می‌شوند.

دانشمندان علوم اعصاب در کالج ترینیتی دوبلین دریافتند که سطوح بالای تستوسترون با افزایش پرخاشگری و ریسک‌پذیری در مردان مرتبط است.

چرا مردان دارای «شکم پدرانه» این روزها برای زنان جذاب شده اند؟

دیدن بدن کمتر عضلانی می‌تواند یک سیگنال ناخودآگاه به زنان باشد مبنی بر اینکه مرد آرام‌تر است و احتمالاً آمادگی بیشتری برای تعمیق روابط دارد.

اساساً مدت زمانی که صرف عضله‌سازی و داشتن شکم شش‌تکه می‌شود، می‌تواند از زمانی که یک مرد با خانواده خود می‌گذراند، بکاهد؛ بنابراین داشتن بدن غیر عضلانی ممکن است نشان‌دهنده تمایل بیشتری برای گذراندن وقت در خانه باشد.

همچنین فرهنگ عامه می‌تواند بر درک زنان از بدن پدرانه تأثیر بگذارد. با افزایش انتشار تصاویری از سلبریتی‌ها در ساحل، مردم افراد مشهور مورد علاقه‌شان از لئوناردو دی‌کاپریو گرفته تا جان هم را با چنین تیپ بدنی دیده‌اند.

 تأثیر سوژه‌سازی و کالایی‌سازی بر اساس ماهیت جنسی از بدن سلبریتی‌های مرد نیمه‌برهنه با چنین نوع بدنی به جا افتادن این مفهوم کمک کرده است.

وقتی مردم می‌بینند که یک سلبریتی که مورد تحسینشان است بدن نسبتاً چاق تری دارد، ممکن است برای انتخاب شریک عاطفی خود به دنبال چنین ویژگی بگردند.

اما روان‌شناسان در مطالعه‌ای جذابیت مردان را صرفاً بر اساس بدنشان آزمایش کردند که نشان داد زنان مردان عضلانی تر، با شانه‌هایی پهن‌تر از تنه را جذاب‌تر می‌دانند.

با این حال، همان مطالعه نشان داد که زنان معتقدند افرادی که بدن پدرانه دارند، مهربان‌تر و احتمالاً والد بهتری هستند.

منبع: روزیاتو

سایر اخبار
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
گوناگون