قیمت لاکچری گوجه سبز؛ ۵ عدد نیم میلیون تومان!

قیمت لاکچری گوجه سبز؛ ۵ عدد نیم میلیون تومان!
در این گزارش به بررسی قیمت گوجه سبز و چغاله بادام پرداخته ایم.
کد خبر: ۱۴۴۳۱
|
۱۶ فروردين ۱۴۰۳ - ۰۹:۳۸

گوجه سبز، یکی از خوشمزه‌ترین میوه‌هایی است که باید گفت طرفدار بیشماری دارد. مزه ترش آن که با نمک ترکیب می‌شود، طعم شگفت انگیزی پیدا می‌کند و البته باید گفت که قیمت آن هم شگفت انگیز است. این میوه کوچک و جذاب، همیشه قیمت بالایی داشته است و نوبرانه آن، میلیونی فروخته می‌شود. در فصل بهار، گاری‌ها و وانت‌هایی را مشاهده می‌کنیم که اقدام به فروش گوجه سبز و چغاله بادام می‌کنند. لازم به ذکر است که این ۲ میوه، خواص و فوایدی هم دارند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

گوجه سبز، خواص درمانی باورنکردنی دارد که یکی از آن‌ها کمک به هضم سریع غذاست. گوجه سبز اگر مدتی بعد از وعده غذایی مصرف شود، می‌تواند غذا را هضم کند. لازم به ذکر است که این خوراکی جذاب، ویتامین سی سرشاری دارد که برای پیشگیری از انواع بیماری‌ها و سرماخوردگی بسیار مفید است. باید گفت که گوجه سبز، خون ساز بوده و برای کم خونی بسیار مفید است. خواص ضد سرطانی گوجه سبز، سبب شده است تا این نیوه، طرفدارن بسیاری پیدا کند.

 زمانی که صحبت از قیمت این آلوچه خوشمزه می‌شود، مو به تنتان سیخ خواهد شد و شاید از خرید منصرف شوید. باید اشاره کرد که ۵ عدد گوجه سبز یا همان آلوچه گوجه سبز، با قیمت ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. زمانی که صحبت از قیمت آن می‌شود، به نظر می‌رسد که باید قید فواید آن را زد و خرید را به زمان دیگری موکول کرد. در بسیاری از مغازه‌های بالای شهر تهران، گوجه سبز هم اکنون با قیمت ۳ میلیون و ۸۵۰هزار تومان به فروش می‌رسد.

قیمت لاکچری گوجه سبز / ۵ عدد نیم میلیون تومان فروخته شد!

چغاله بادام و خواص و قیمت آن

یکی دیگر از میوه‌های سبز رنگ خوشمزه که آن را هم با نمک می‌خورند، چغاله بادام است. چغاله بادام قیمت‌های متفاوتی دارد و در هر شهر و محل قیمت آن بیشتر و کم‌تر می‌شود. برای مثال در بالا شهر تهران، قیمت این میوه جذاب، به کیلویی ۲ میلیون و در وسط شهر نیز تا کیلویی ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. چغاله بادام نیز مانند گوجه سبز دارای خواص بسیاری است که یکی از آن‌ها کمک به کاهش وزن و چربی سوزی است. کارشناسان تغذیه معتقد هستند که مصرف چغاله بادام می‌تواند برای چربی سوزی بسیار مفید باشد.

سوال اساسی درباره این ۲ محصول پرطرفدار این است که چرا باید قیمت آن‌ها تا این میزان بالا باشد که فقط عده‌ای خاص بتوانند خریداری کنند و عده‌ای دیگر از خوردن این ۲ محروم باشند.

منبع: گسترش نیوز

tags # میوه
سایر اخبار
خواندنی ها
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
گوناگون
دیدنی‌ها