۸ نشانه که می‌گوید رابطه شما رو به خرابی است!

۸ نشانه که می‌گوید رابطه شما رو به خرابی است!
خراب شدن رابطه به صورت لحظه‌ای و یکباره اتفاق نمی‌افتد بلکه به صورت کاملا آهسته و تدریجی رخ می‌دهد. افراد در شرایطی که رابطه دو فرد رو به خرابی می‌رود، نشانه‌هایی از خود بروز می‌دهند که شاید خودشان هم ندانند.
کد خبر: ۱۴۱۶
|
۱۵ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۰

زی‌سان: این‌گونه نیست یک روز ناگهان از خواب بیدار شویم و به این نتیجه برسیم که در رابطه اشتباهی هستیم. در واقع آدم‌ها به صورت لحظه‌ای عشق‌شان از بین نمی‌رود. واقعیت این است که مشکلات رابطه در طول زمان افزایش می‌یابد. بیایید ببینیم این نشانه‌ها چیستند؟

به گزارش زی‌سان، در حین رابطه گا‌ها احساسات تغییر می‌کنند و انسان‌ها به طور فزاینده‌ای ناراضی می‌شوند. نکته مهم این است که مشکلات می‌تواند آنقدر آهسته و تدریجی اتفاق بیفتد و تا زمانی که دیر می‌شود ممکن است متوجه این قضیه نمی‌شوید.

اما قبل از اینکه حتی به خود یا شریک زندگی‌تان اعتراف کنید که مشکلی دارید، نشانه‌هایی وجود دارد که باید مراقب آن‌ها باشید. افرادی که در روابط ناراضی هستند معمولاً بدون اینکه متوجه باشند این ۸ رفتار را نشان می‌دهند.

+ نشانه‌هایی که نشان می‌دهد با فرد درستی در رابطه هستید

۸ نشانه نارضایتی از رابطه

یک/ کنایه زدن یکی از طرفین

ناامیدی‌ها افزایش پیدا می‌کنند کنند که ما نمی‌توانیم آن‌ها را رها کنیم و تقریبا مانند زودپز عمل می‌کنند. ممکن است بتوانید مدتی حرف دلتان را نگه دارید، اما در نهایت، باید آزاد شود.

کنایه و حرف نیش‌دار زدن نشان می‌دهد که خشم و عصبانیت شما را فرسوده کرده است. البته این وضعیت همیشه به شریک زندگی شما مربوط نمی‌شود بلکه ممکن است ناشی از وضعیت ناخوشایند باشد. اما زدن این حرف‌ها به یکدیگر می‌تواند نشانه این باشد این خوشحال نیستید و فعلا قصد ندارید که مستقیما به آن بپردازید. 

۸ نشانه که می‌گوید رابطه شما رو به خرابی است!

دو/ منفی‌شدن فزاینده نسبت به رابطه و شریک زندگی‌تان 

یک نوع انرژی منفی وجود دارد که به نظر می‌رسد نمی‌توانید آن را از بین ببرید و البته رفتار‌های منفعل - تهاجمی، بدخلقی و مشاجره‌ها نیز کمکی به این امر نمی‌کند. رفتار‌هایی که نشان‌دهنده انرژی منفی هستند شامل موارد زیر است: 

 • افزایش انتقاد از چیز‌هایی که دو نفر به یکدیگر می‌گویند و انجام می‌دهند
 • تحقیر ظریف افکار و نظرات شریک زندگی
 • عدم قدردانی فزاینده نسبت به شریک زندگی
 • انجام ندادن خیلی از کارها و وظایف برای نگرفتن نظر منفی

۸ نشانه که می‌گوید رابطه شما رو به خرابی است!

سه/ جذب شدن به افراد دیگر

وقتی کسی شما را دوست داشته باشد، جذب شماست. این بدان معنا نیست که خوش قیافه بودن شخص دیگری به چشمش نیاید. وقتی در خانه دیگر راضی نیستید، آن وقت است که چشم‌های سرگردان به سراغتان می‌آیند. این بدان معنا نیست که شما قطعا عمل خواهید کرد و به سمت آن‌ها حرکت خواهید کرد. با این حال جلب توجه به دیگران نشانه خوبی نیست.

+توصیه کارشناسان برای زنده‌نگه‌داشتن شور جنسی

چهار/ اجتناب از گذراندن زمان با کیفیت با همدیگر

بسیاری از افراد برای اجتناب از احساسات خود یک استراتژی را به کار می‌گیرند: مشغول ماندن. وقتی زمان خود را با فعالیت‌ها پر می‌کنید، به این معنی است که مجبور نیستید توقف کنید و فکر کنید. وقتی در اعماق وجودتان می‌دانید خوشحال نیستید، زمان زیادی با افکارتان سپری می‌کنید و این خبر بدی به نظر می‌رسد. حتی اگر در این شرایط اغلب همدیگر را می‌بینید، شاید به این دلیل که با هم زندگی می‌کنید، زمانی که به اشتراک می‌گذارید دیگر کیفیتی ندارد. این موضوع می‌تواند نشانه‌هایی شبیه موارد زیر داشته باشد:

 • عدم علاقه به انجام فعالیت‌ها یا سرگرمی‌های مشترک
 • درباره اینکه چرا نمی‌توانید زمان زیادی را با هم بگذرانید، بهانه‌رتاشی می‌کنید
 • زمان با هم بودن شما فقط به یک گفتگوی سطحی منتهی می‌شضود و عمق ندارد
 • شما به طور فزاینده‌ای به جای با هم بودن، تنها بودن را انتخاب می‌کنید

۸ نشانه که می‌گوید رابطه شما رو به خرابی است!

پنج/ تغییر در اولویت‌ها

یادتان هست اولین روزی که باهم قرار گذاشتید؟ به احتمال زیاد تعیین اولویت‌ها نقطه برجسته روز شما هنگام قرار بوده است. به همین دلیل آن‌ها به اولویت‌های زندگی شما در آینده تبدیل شدند. طبیعی است که وقتی همه چیز حل می‌شود، اولویت‌ها تغییر می‌کنند، اما نیمه دیگر ما همچنان باید نزدیک به این اولویت‌ها باقی بماند. به همین دلیل است که اگر آن‌ها کاملا از بین بروند، نشانه این است که آن‌ها دیگر به اندازه گذشته مهم نیستند.

هنگامی که این اتفاق می‌افتد، رفتار می‌تواند به طرق مختلف تغییر کند:

 • اولویت دادن مداوم به نیاز‌های شخصی بر نیاز‌های رابطه
 • نادیده گرفتن رابطه به نفع سایر تعهدات
 • تغییر تمرکز از هر هدف و علایق مشترک
 • در مورد برنامه‌های آینده بسیار مبهم و مبهم‌تر شدن
 • گرفتار بودن و انجام ندادن کار‌ها باهم 

شش/ دور بودن از یکدیگر نظر عاطفی 

زمانی که در حال دعوا هستید، تشخیص اینکه مشکلاتی در رابطه دارید راحت‌تر است. به همین دلیل است که یکی از موذی‌ترین قاتلان رابطه، فاصله عاطفی است. فاصله عاطفی زمانی اتفاق می‌افتد کمتر افکار، احساسات و تجربیات خود را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارید. به نظر می‌رسد بین یکی از طرفین بی میلی برای بحث در مورد مسائل مهم رابطه وجود دارد.

با گذشت زمان، فاصله می‌تواند به عقب نشینی تبدیل شود. آنچه که در این شرایط اتفاق می‌افتد، احساس قوی گسستگی عاطفی است که همراه با شکست در بیان آشکار و صادقانه احساسات و نگرانی‌هاست. در عوض، احساسات سرکوب می‌شوند. همچنین ممکن است یک عقب نشینی فعال از محبت و عشق ایجاد شود، چه فیزیکی و چه احساسی. فرقی هم ندارد که این دور بودن عاطفی از سمت کیست. وقتی یک مرد عاشق زنی باشد یا وقتی یک زن عاشق مردی باشد در هر صورت از نظر عاطفی به هم نزدیکند.

۸ نشانه که می‌گوید رابطه شما رو به خرابی است!

هفت/ نگه داشتن چیز‌ها برای خود

حتی بدون اینکه از آن آگاه باشید، ممکن است پنهان کاری بیشتری در رابطه شما وجود داشته باشد. این بدان معنا نیست که تقلب در جریان است. افزایش پنهان کاری بسیار ظریف‌تر از آن است، به همین دلیل است که ممکن است مورد توجه قرار نگیرد. همه ما حق داریم از حریم خصوصی خود استفاده کنیم، حتی در یک رابطه. اما اگر یکی از طرفین رابطه چیز‌ها را از فرد دیگر دور می‌کند، باید از خود بپرسد چرا.

بسیاری از افراد برای پنهان‌کاری خود معمولا در ابتدا آن را انکار می‌کنند. حتی ممکن است افراد آنرا امری جزئی بدانند و به آن اهمیت ندهند، اما باید گفت که این پنهان‌کاری‌ها و دور کردن برخی از چیز‌ها از طرف مقال شکاف صمیمت را نشان می‌دهد. حتی اگر کمبود اعتماد بین دو طرف وجود نداشته باشد، اما عدم شفافیت وجود دارد. 

۸ نشانه که می‌گوید رابطه شما رو به خرابی است!

هشت/ عدم حمایت 

تشخیص تغییر در برخی رفتار‌ها از جانب یک طرف رابطه زیاد سخت نیست. به عنوان مثال، احتمالاً متوجه می‌شوید که شریک زندگی شما به طور فزاینده‌ای با شما بدخلقی شده است. حمایت کمتر یا عدم حمایت یکی از آن رفتار‌هایی است که بدون اینکه متوجه شویم، وقتی یک رابطه رو به نزول می‌رود می‌تواند خود را نشان دهد.

سایر اخبار
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
گوناگون