روانشناسی

آدم‌های دورو و ریاکار همیشه این ۹ جمله را می‌گویند!
آدم‌های دورو و ریاکار همیشه این ۹ جمله را می‌گویند
مطالعات نشان می‌دهد که عاشق‌بودن با تعداد فرزندان مرتبط است، که نشان‌دهنده یک پایه تکاملی باستانی است. به نظر می‌رسد عشق ریشه‌های تکاملی عمیقی در انسان دارد.
ضربه بزرگ سحر دولتشاهی به اعتبار روانشناسان با همکاری پیمان معادی!
پژوهش‌ها در مورد تاثیر فیلم و سریال‌های روانشناسی و روان‌درمانی بر دیدگاه مردم نسبت به خدمات روان‌درمانی نشان‌دهنده اثربخشی چنین فیلم و سریال‌هایی بر توقعات و پیش‌فرض افراد نسبت به روان‌درمانی است. نکته مهم اینکه این فیلم و سریال‌ها بر تمایل و میزان مراجعه افراد به روانشناس و در کل خدمات سلامت روان موثر است.
۹ ویژگی افراد ضداجتماع را بشناسید تا بدانید چرا باید از این افراد دوری کنید
در بسیاری از مواقع در کنترل خشم خود ناتوان بوده و دیگران آسیب جسمی و فیزیکی می‌رسانند. در زندگی مشترک نیز بار‌ها نسبت به برخورد فیزیکی با همسر خود اقدام کرده‌اند.
«جدایی» مثل ترک کوکائین است!
شاید کلیشه به نظر برسد، اما روانشناسان می‌گویند که افراد پس از جدایی و به هم زدن رابطه خود می‌توانند اثراتی مانند ترک کوکائین را تجربه کنند و تا مرز جنون پیش بروند.
با انجام این کار اتفاقات زندگی را با یاد بسپارید
دانشمندان علوم اعصاب کشف کرده‌اند که اتفاقات زندگی که کمی پس از وقوعشان درباره آنها تامل می‌کنیم، به عنوان خاطره بلندمدت در مغز حک می‌شوند.
قلدر‌ها موفق‌ترند!
بررسی روندهای رشد کودکان نشان می‌دهد کسانی که در مدرسه، رفتارهای قلدرمآبانه و پرخاش‌گرانه داشتند در بزرگ‌سالی موفق‌ترند.مشاغل بهتری پیدا می‌کنند و درآمدشان هم بیشتر است!
این ۹ نشانه می‌گوید یک مرد به بلوغ عاطفی نرسیده است
بر اساس علم روانشناسی این ۹ نشانه می‌گوید یک مرد به بلوغ عاطفی نرسیده است. بیایید ببینیم 9 نشانه عدم رسیدن به بلوغ عاطفی در مردان چیست.
اختلال دوقطبی چیست و چرا با نام ونسان ون گوگ گره خورده است؟
جزییات ابتلای نقاش بزرگ هلندی به بیماری روانی
مصرف بلندمدت داروهایی که به عنوان تثبیت‌کننده خلق و خو شناخته می‌شوند، می‌تواند از شروع حملات یا دوره‌های شیدایی و افسردگی جلوگیری کند.
کودکانتان باید چه ساعتی بخوابند؟
این موضوع، یکی از دغدغه های مهم والدین بوده که در ابتدا توسط یک معلم در مدرسه ابتدایی ویلسون به اشتراک گذاشته شده و سپس در رسانه های اجتماعی وایرال شد.