اخبار اقتصادی

خاندوزی: نوسانات نرخ ارز هیچ نفعی برای دولت ندارد
وزیر اقتصاد گفت: امسال برای سومین سال پیاپی شاهد کاهش نرخ مالیات بر واحد‌های تولیدی هستیم به‌نحوی که در سال ۱۴۰۰ کاهش ۵درصدی، در سال ۱۴۰۱ کاهش ۷درصدی و امسال نیز کاهش ۵درصدی را شاهد خواهیم بود که این مسئله در تاریخ بودجه‌ریزی بی‌سابقه بوده است.
مخالفت اتاق بازرگانی تهران با تعطیلی پنجشنبه‌ها به جای شنبه‌ها
اتاق بازرگانی تهران در بیانیه‌ای در مورد افزودن روز پنجشنبه (به جای شنبه) به تعطیلات پایان هفته عنوان کرد که تصمیمی گرفته شده که نشانه عدم باور قلبی و ذهنی به بخش خصوصی است.
قیمت بیت کوین امروز ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
قیمت بیت کوین، امروز ۲۸ فروردین ۱۴۰۳، ۶۲،۶۴۲.۵۹ دلار معادل ۴۲،۴۳۴،۰۹۰،۰۰۰ ریال اعلام شد. بیت کوین امروز در بیشترین مقدار ۶۳،۸۲۵.۵۵ دلار معامله شد و نسبت به روز گذشته ۷۷۹.۸۷ افزایش قیمت داشت.
نتیجه جلسه مهم شورای عالی کار؛ آیا دستمزد ۱۴۰۳ افزایش پیدا کرد؟
نماینده کارفرمایان درباره جلسه روز گذشته شورای عالی کار گفته، جلسه خاصی نبوده و بحثی در خصوص اصلاح دستمزد هم نشد. اینکه نماینده کارگران اعلام کرده بود حق مسکن افزایش پیدا می‌کند، ما اطلاعی نداریم.
قیمت نفت کاهش یافت
قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه پس از حمله موشکی ایران به رژیم صهیونیستی کاهش یافت.
عوارض خروج از کشور در سال ۱۴۰۳ چقدر شد؟
طبق جدول تعرفه‌های درآمد‌های دولت، عوارض خروج از کشور برای هر نفر در سال جاری در سفر اول ۵۲۰ هزار تومان تعیین شده است.
تکرار تجربه ناکام احمدی‌نژاد
حمایت از کسب‌وکار‌های خرد در ایران مسبوق‌به‌سابقه است و حمایت‌ها مانند دیگر کشور‌ها مثمرثمر واقع نشد و از اول کار از اهداف منحرف شد. توجه به کسب‌وکار‌های خرد می‌تواند همان راهی باشد که سه دولت مرحوم هاشمی‌رفسنجانی، سیدمحمد خاتمی و محمود احمدی‌نژاد با نام‌های «وام خوداشتغالی»، «طرح ضربتی اشتغال» و «طرح توسعه بنگاه‌های زودبازده» رفتند و به نتیجه مطلوب نرسیدند.
اعلام سه زمان مختلف برای واریز یارانه نقدی فروردین ۱۴۰۳ + جدول
زمان واریز و برداشت یارانه نقدی فروردین ماه ۱۴۰۳ مشخص شد.
یارانه‌بگیران بخوانند؛ جزییات پرداخت یارانه جدید دولت
مشاور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام اینکه سومین مرحله از واریز یارانه مضاعف طرح فجرانه ۲۰ فروردین انجام می‌شود، گفت: در ۲ نوبت اجرای این طرح، بیش از ۷۸ هزار میلیارد به سمت سفره غذایی مردم هدایت شده است و ۸۷ درصد مردم در نوبت اول از این طرح استقبال کردند.
شوک جدید به سفره کارگران؛ مصوبه افزایش دستمزد ۱۴۰۳ ابطال می‌شود؟
با وجود گذشت ۲۴ روز از سال جدید و تصویب لحظه آخری مصوبه افزایش ۳۵ درصدی مزد در پایان سال گذشته، همچنان حواشی بر سر نحوه تعیین دستمزد و رقم آن ادامه دارد و کارگران از درخواست برای ابطال مصوبه مزد سخن می‌گویند.