عمومی

تأثیر معجزه آسای خاکشیر و عسل برای سلامتی بدن
عسل و خاکشیر هر دو دارای خواص ضد التهابی قوی هستند، مصرف این ترکیب می تواند در درمان بیماری های التهابی مانند آرتریت روماتوئید، التهاب های عمده و درد های عضلانی و مفصلی موثر باشد.
چه خوراکی‌هایی را باید کمتر خورد؟
برخی از بدترین منابع آلودگی در مواد غذایی عبارتند از برخی‌ از کاغذها و پلاستیک‌های بسته‌بندی، آفت‌کش‌ها و همچنین کودهای آلوده به مواد شیمیایی ماندگار که برای تقویت رشد محصولات غذایی استفاده می‌شوند.
با خواص شگفت انگیز کاهو آشنا شوید! از تقویت اسپرم تا پیشگیری از سرطان
کاهو یکی از سبزیجات پرطرفدار در سراسر دنیاست. قطعاً خواص بی نظیر کاهو باعث محبوب بودنش شده است. در این مطلب با خواص شگفت انگیز کاهو آشنا شوید تا از این به بعد شما نیز کاهو را با علاقه میل کنید.
این خوراکی‌ها را برای افزایش طول عمر بخورید
آنچه که می‌خوریم می‌تواند بر سلامت و حتی طول عمر ما تأثیرگذار باشد. مصرف غذاهای فرآوری‌شده، آنطور که باید مواد مغذی را در اختیار بدن قرار نمی‌دهد. همچنین این نوع غذاها عامل بسیاری از بیماری‌ها مانند چاقی، بیماری‌های قلبی عروقی و دیابت نوع۲ هستند.
آیا تهوع و استفراغ شدید در دوران بارداری مضر است؟
تهوع شدید صبحگاهی در دوران حاملگی که از نظر پزشکی به عنوان تهوع و استفراغ شدید بارداری شناخته می‌شود، می‌تواند بر سلامت مادر و نوزاد تأثیر منفی بگذارد.
این افراد ریواس نخورند
یک متخصص تغذیه و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: برخی از این گیاهان، مانند ریواس حاوی مقدار زیادی اگزالات بوده و در نتیجه در افرادی که سنگ کلیه از جنس اگزالات دارند، نباید مصرف شود.
قند و شکر خطر ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهند
نتایج یک تحقیق جدید نشانگر آن است که یک ماده شیمیایی که هنگام تجزیه قند در بدن تولید می‌شود، ممکن است در ایجاد سرطان نقش داشته باشد.
کمبود این ویتامین سبب سر درد می‌شود
خواب رفتگی پاها می‌تواند نشانه‌ای از کمبود ویتامین B۱۲ باشد.
جایگزین مسواک از راه رسید!
وقتی دانشمندان این روش را روی موش‌ها آزمایش کردند، دندان‌های آن موش‌ها تمیزتر از بیشتر انسان‌ها شد؛ با اینکه آنها اصلا مسواک نزده بودند!
برای افزایش قد این ویتامین را بخورید
داشتن قد بلند یکی از تمایلات کودکان و والدینشان است. باید توجه داشت که علاوه بر ژنتیک که در قد نقش بسزایی دارد تغذیه نیز از عوامل تاثیر گذاردیگر بر روی روند رشد قدی است.