زمین و محیط زیست

چرا انسان‌ها بال ندارند؛ اگر انسان بال داشت چه می‌شد؟
انسان‌ها در سال‌های خیلی دور به شکل امروزی نبودند و در واقع از یک ماهی ۵۰۰ میلیون ساله که دست، پا یا آرواره نداشته به وجود آمده ایم. برخی از ماهی‌ها بعدتر و برای تطبیق با شرایط شروع به رشد دادن دست و پا کردند و در نهایت به انسان‌هایی که امروزه هستند تبدیل شدند.
در هر دقیقه حدود یک کامیون زباله پلاستیک وارد اقیانوس‌ها می‌شود
نتایج نشان می‌دهد بیش از نیمی از مخازن پلاستیک بستر آب‌ها در دریا‌های نزدیک به خشکی‌های زمین قرار دارد.
اگر آتشفشان کوه دماوند فعال شود، چه بر سر تهران می‌آید؟
طبق تحقیقات زمین شناسان، آخرین فوران جدی این کوه آتش فشانی حدود ۷ هزار و ۵۰۰ سال پیش به وقوع پیوسته است و از آن سال به بعد دیگر فعالیت جدی آتشفشانی در این منطقه مشاهده نشده و به ثبت نرسیده است.
(ویدئو) پرواز حیرت‌انگیز کوچک‌ترین پرنده دنیا
محققان با بررسی فیلم‌های حرکت آهسته یک حرکت آکروباتیک مگس‌مرغ برای عبور از مکان‌های باریک را مشخص کرده‌اند که می‌تواند برای طراحی پهپادها و ربات‌های پرنده نیز مورد استفاده قرار گیرد.
زمین و منظومه شمسی کی و چگونه نابود خواهند شد؟
ستاره‌شناسان امیدوارند با انجام این تحقیقات روشن شود که کهکشان ما در نهایت چگونه بلعیده خواهد شد و عمر آن پایان خواهد یافت. اما راز‌های جدیدی هم برملا خواهد شد و مشخص می‌شود که آندرومدا چرا و چگونه کهکشان‌های اطراف خود را نابود می‌کند.
اگر زمین یک لحظه نچرخد، چه می‌شود؟
اگر زمین نچرخد، میدان مغناطیسی زمین از بین رفته و انسان‌ها با مقادیر مرگبار تابش‌های یونیزه مواجه خواهند شد.
رمزگشایی از یک رفتار عجیب؛ چرا کانگورو‌ها عادت دارند سگ‌ها را در آب غرق کنند؟
در تاریخ 12 اکتبر ویدئویی در شبکه های اجتماعی وایرال شد که نشان می‌دهد مردی تلاش می‌کند تا سگش را از دست یک کانگورو نجات دهد. در این ویدئو یک کانگورو سگی را به وسط آب برده و در حال غرق کردن اوست. محققان دلیل این اتفاق را توضیح داده‌اند.
(تصاویر) گاور؛ حیوانی که با هیکل خود بیننده را متعجب می‌کند!
گاومیش هندی حیوانی عظیم الجثه و بسیار قوی است. آنها شکلی محدب در قسمت پیشانی خود دارند. گاور دارای بدنی بسیار قوی و عضلانی است. گاورهای نر بزرگسال وزنی بین 600 تا 1500 کیلوگرم دارند. وزن ماده ها بین 400 تا 1000 کیلوگرم است.
همه چیز درباره جغد برفی +(تصاویر)
با توجه به اینکه گونه های مختلفی از این حیوان در کشور ایران وجود دارد به نظر می‌ رسد که این حیوان هم با این گونه در کشور ایران یافت می شود اما اطلاعات معتبری این موضوع را تایید نکرده است.
(تصاویر) نقشه جهان اشتباه است؛ اندازه واقعی ایران را اینجا ببینید!
گرینلند در شمال اروپا، ۱۰ برابر ایران دیده می‌شود، حال آن که مساحت آن ۲ میلیون ۱۰۰ کیلومتر مربع است و مساحت ایران، ۱ میلیون و ۶۵۰ هزار کیلومتر.