بازی مرموز مالک تلگرام؛ با روش زیر نات‌کوین‌های خود را به پاول دوروف منتقل کنید

بازی مرموز مالک تلگرام؛ با روش زیر نات‌کوین‌های خود را به پاول دوروف منتقل کنید
اخیرا در تلگرام امکانی فعال شده که کاربران می‌توانند نات‌کوین‌های خود را به پاول دوروف بنیان‌گذار تلگرام منتقل کنند.
کد خبر: ۶۰۱۸
|
۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۷

زی‌سان: در تاریخ ۷ بهمن ماه ۱۴۰۲ بود که کانال بازی تلگرامی نات کوین (Notcoin) عرضه توکن این بازی را تایید کرد.

به گزارش زی‌سان، در اطلاعیه نات‌کوین آمده است:  «توکن NOT طی هفته‌های آینده مینت (عرضه روی بلاکچین) می‌شود. خبری از پیش‌فروش و این‌جور مزخرفات نیست. حالا قیمت نات‌کوین بعد از لیست‌شدن در صرافی‌ها را حدس بزنید. [برای توزیع توکن بین کاربران]موجودی هر کاربر در الویت است. البته لیگی که در آن حضور دارید، دوستانی که دعوت کرده‌اید و فعالیت‌تان در بازی هم اهمیت دارد». 

اما این پرسش مطرح می‌شود که نات‌کوین چیست؟

نات‌کوین چیست؟

نات‌کوین در واقع یک میم‌کوین است یعنی یک ارز دیجیتال که از روی یک شوخی یا میم ساخته می‌شود و ممکن است هیچ وقت کاربری خاصی پیدا نکند. این مدل ارز‌های دیجیتال گا‌ها به واسطه حمایت برخی افراد رشد می‌کنند مانند میم کوین «دوج‌کوین» که توسط ایلان ماسک پروموت شد و به یکباره شهرت جهانی پیدا کرد و در همین راستا سود و زیان‌های قابل توجهی را به سرمایه‌گذاران تحمیل کرد. 

به گزارش زی‌سان؛ تلگرام توسط یک روس به نام پاول دوروف ساخته شد و در جدیدترین پروژه اکنون «اوپن بیلدرز» میم کوین نات‌کوین را بر اساس این کانال تلگرامی راه‌اندازی کرده است. بر اساس گزارش ارز دیجیتال، نات‌کوین (Notcoin) یک میم کوین و یک بازی مبتنی بر تلگرام و بر بستر شبکه بلاکچینی «تون» (Ton) و عموماً با نماد NOT شناخته می‌شود. این ارز دیجیتال را اوپن بیلدرز (Open Builders) در ژانویه سال ۲۰۲۴ عرضه کرده است و طبق توضیحات این تیم، قابل ماین و استخراج است و می‌توان تنها با کلیک یا لمس‌کردن صفحه گوشی در ربات تلگرامی notcoin_bot@ نات کوین دریافت کرد. با توجه به برنامه توسعه‌دهندگان نات کوین برای عرضه توکن در صرافی‌ها می‌شود گفت که یک بازی پلی تو اِرن (Play-to-Earn) است. 

طراحی ربات تلگرامی نات کوین شبیه به یک بازی است که در آن می‌توانید با نات کوین‌هایی که از طریق لمس صفحه و کلیک ساده به دست می‌آورید آیتم‌های ویژه‌ای خریداری و سرعت دریافت توکن خود را افزایش دهید. برای مثال آیتمی خریداری کنید که می‌تواند تعداد نات کوین‌های دریافتی در هر لمس صفحه را برای شما دو برابر کند. امکان ساخت تیم (Squad)، دعوت از دوستان (Frens) و انجام تسک‌های مشخصی در این بازی جهت دریافت نات کوین‌های بیشتر وجود دارد. محتوای این تسک‌ها عمدتاً در جهت تبلیغ و معرفی پروژه‌های مبتنی بر بلاکچین تون است. علاوه‌بر این، با توجه به امتیاز‌هایی که هر کاربر کسب می‌کند، سطحی برای او تعیین می‌شود که از برنز شروع شده و در ادامه به نقره‌ای، طلایی، پلاتینیوم و الماس می‌رسد و با همین امتیازهاست که با سایر بازیکنان رقابت می‌کند. 

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد پروژه نات کوین احتمالاً با تیم توسعه پیام‌رسان تلگرام یا شبکه تون کوین در ارتباط است. اگرچه ساخت این میم‌کوین مستقیما با پاول دوروف در ارتابط نیست، اما بنیان‌گذار تلگرام با ساخت تیمی ویژه کانال تلگرامی خود از این بازی حمایت کرده است. طبق آخرین آمار‌ها هم اکنون بیش از ۲۰ میلیون بازیکن در نات کوین حساب دارند و تعداد کاربران فعال روزانه آن نیز از ۳.۵ میلیون نفر بیشتر است. این مسئله استقبال خیره‌کننده کاربران، تنها در روز‌های ابتدایی شروع به کار این پروژه را نشان می‌دهد. 

نات‌کوین را می‌توان رایگان دریافت کرد؟ مراحل دریافت رایگان نات‌کوین

برای استخراج ارز دیجیتال نات کوین، باید بازی مینی اپلیکیشن تلگرامی NotCoin را نصب کنید. پس از نصب بازی، می‌توانید با لمس یا کلیک روی یک آیکون سکه، نات کوین ماین کنید. 

برای شروع بازی نات کوین، مراحل زیر را دنبال کنید:

در تلگرام، ربات NotCoin را جستجو کنید و آن را باز کنید.
روی دکمه «شروع» کلیک کنید.
یک نام کاربری و رمز عبور انتخاب کنید.
روی دکمه «ثبت نام» کلیک کنید.
پس از ثبت نام، می‌توانید شروع به ماین نات کوین کنید. برای این کار، مراحل زیر را دنبال کنید: 
روی دکمه «ماین» کلیک کنید.
روی یک آیکون سکه کلیک کنید.

هر بار که روی یک آیکون سکه کلیک می‌کنید، مقدار کمی نات کوین دریافت می‌کنید. میزان نات کوین دریافتی شما به سطح شما در بازی بستگی دارد. برای افزایش سطح خود در بازی، می‌توانید موارد زیر را انجام دهید:

در بازی پیشرفت کنید.
دوستان خود را به بازی دعوت کنید.
از ابزار‌های کمکی استفاده کنید.

در حال حاضر، نات کوین فقط در چند صرافی ارز دیجیتال قابل خرید و فروش است. با این حال، انتظار می‌رود که در آینده در صرافی‌های بیشتری قابل معامله باشد. نکته قابل توجه درباره نات‌کوین این است که در حال حاضر ارزش بازار این میم‌کوین صفر است، اما در آینده این احتمال وجود دارد که ارزش آن تغییر کند. این مورد بستگی به سطح حمایت کاربران و افراد مشهور بازار ارز دیجیتال از آن دارد. 

روش دقیق انتقال نات‌کوین به پاول دوروف

اخیرا در بخش BOOSTS مربوط به بازی گزینه‌ای به نام Send notcoins to durov’s balance اضافه شده است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند بخشی از نات کوین‌های استخراج شده خود را به «پاول دورف» مالک تلگرام ارسال کنند. این قابلیت منجر به کاهش موجودی نات کوین شما و افزایش نات کوین‌های مالک تلگرام می‌شود و تاثیری در تعداد کل نات‌کوین‌های موجود ندارد. هنوز نه در صفحه تلگرام و نه در وبسایت نات کوین توضیحی برای این گزینه عنوان نشده است و معلوم نیست که انتقال نات کوین به پاول دورف چه مزیتی دارد. ممکن است این گزینه برای جلب توجه دوباره پاول دورف به نات کوین برای ادامه کار باشد. ممکن است تیم به کاربرانی که از گزینه انتقال نات کوین به پاول دورف استفاده کرده‌اند پاداشی بعد از لیست شدن در نظر بگیرد و ممکن است این گزینه نیز صرفا برای سرگرمی به ربات بازی اضافه شده باشد و هیچ ارزش نداشته باشد.

برای انتقال نات کوین به پاول دورف باید ابتدا وارد محیط ربات نات کوین شوید و به قسمت Boosts مراجعه کنید. در بالای این قسمت گزینه Send notcoins to durov’s balance قرار داده شده است که با کلیک بر روی آن از محیط ربات خارج شده و در محیط چت ربات پیام جدید برای انتقال نات کوین به پاول دورف نمایش داده می‌شود. توجه داشته باشید که صرف کلیک بر روی این گزینه به معنی انتقال نات کوین به پاول دورف نیست. 

در محیط چت ربات پیامی برای شما نمایش داده می‌شود با این مضمون که چند درصد از نات کوین‌های خود را می‌خواهید به پاول دورف انتقال دهید. در زیر این پیام گزینه‌های ۰، ۱۰، ۲۵، ۵۰ و ۱۰۰ درصد به همراه گزینه Keep for ypourself وجود دارد. با کلیک بر روی هر یک از این گزینه‌ها مقدار نات کوین انتخابی به حساب پاول دورف انتقال داده می‌شود و اگر از گزینه Keep for ypourself استفاده کنید نات کوین‌ها همچنان در حساب شخصی خودتان خواهد ماند.

با یک بار انتخاب این گزینه‌ها دیگر امکان عوض کردن گزینه انتخابی وجود ندارد و حتی گزینه انتقال نات کوین به تلگرام در قسمت Boosts نیز نمایش داده نمی‌شود. با کلیک بر روی یکی از این گزینه‌ها پیامی منتشر می‌شود که در آن گفته شده است شما گزینه خود را از قبل انتخاب کرده‌اید و منتظر زمان بعدی باشید. این لحن پیام نشان می‌دهد که ممکن است این گزینه به صورت مرحله به مرحله در زمان‌های معین فعال شود. 

انتقال NotCoin امکان پذیر است؟

در حال حاضر به غیر از انتقال نات کوین به پاول دورف انتقال نات‌کوین به حساب هیچ کاربر دیگری فعال نیست. انتقال نات کوین به پاول دورف نیز از ارز مجازی است و هیچ تراکنش انتقالی در بلاک چین TON یا بلاک چین دیگری انجام نمی‌شود. در واقع در حال حاضر به دلیل ایجاد نشدن رمز ارز نات کوین در بلاک چین امکان انتقال ان از طریق کیف پول ارز دیجیتال وجود ندارد. در محیط ربات و بازی نات کوین نیز تیم توسعه‌دهنده چنین گزینه‌ای برای انتقال نات کوین قرار نداده و این امکان در حال حاضر تنها برای پاول دورف فعال شده است. 

آیا امکان برگشت انتقال نات کوین به پاول دورف وجود دارد؟

اگر شما با استفاده از گزینه انتقال نات کوین به پاول دورف، نات کوین‌های ماین شده خود را به حساب پاول دروف انتقال داده‌اید باید این نکته را در نظر بگیرید که هیچ شانسی برای برگشت دادن این انتقال وجود ندارد و انتقال نات کوین به پاول دورف همیشگی است. از آنجایی که هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد کاربرد انتقال نات کوین به پاول دورف وجود ندارد توصیه می‌شود حتما در مورد انتقال نات کوین خود از این طریق احتیاط کنید. 

انتقال نات کوین به کیف پول چگونه انجام می‌شود؟

در حال حاضر امکان اتقال نات کوین به کیف پول ارز دیجیتال وجود ندارد، زیرا هنوز توکن نات کوین بر بستر بلاک چین ایجاد نشده است. طبق آخرین پیام منتشر شده توسط تیم توسعه‌دهنده در هفته‌های آتی نات کوین به صورت توکن بر بستر بلاک چین TON ایجاد خواهد شد و کاربران قادر به مینت کردن نات کوین‌های خود در شبکه خواهند بود. پس از اجرایی شدن این مرحله امکان انتقال نات کوین به کیف پول ارز دیجیتال فراهم می‌شود. از آنجایی که نات کوین قرار است در بستر شبکه TON ایجاد شود کاربران برای نگهداری و انتقال نات کوین باید از کیف پول‌های رسمی این شبکه استفاده کنند. کیف پول موجود در خود تلگرام با نام Wallet و کیف پول‌های دیگری مثل Tonkeeper بهترین گزینه‌ها برای این کار خواهند بود؛ بنابراین شما می‌توانید حساب کاربری خود را در این کیف پول‌ها درست کنید تا در زمان آینده و با مینت شدن نات کوین‌ها بتوانید آن‌ها را به کیف پول خود انتقال دهید. توجه داشته باشید که پرداخت هزینه تراکنش‌های انجام شده در شبکه تن با استفاده از رمز ارز TON انجام می‌شوید و شما باید مقداری از این ارز را در کیف پول خود داشته باشید.

سایر اخبار
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
گوناگون