اعمال مخصوص شب و روز دوم محرم چیست؟

اعمال مخصوص شب و روز دوم محرم چیست؟
از جمله اعمال شب دوم ماه محرم نمازی است که در دو رکعت اول بعد از سوره حمد، سوره انعام و در رکعت دوم بعد از سوره حمد، سوره «یس» باید خوانده شود.
کد خبر: ۲۶۵۲۰
|
۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۵۰

محمد هادی هدایت در خصوص اعمال شب دوم ماه محرم گفت: محرم اولین ماه از سال قمری است لذا در این ماه اعمال بسیاری وارد شده روزه نیز در این ماه از جایگاه خاصی برخوردار است.

وی پیرامون اعمال شب دوم ماه محرم رمضان ابراز کرد: از جمله اعمال شب دوم ماه محرم نمازی است که در دو رکعت اول بعد از سوره حمد، سوره انعام و در رکعت دوم بعد از سوره حمد سوره، سوره «یس» باید خوانده شود.

هدایت روزه در ماه محرم و روزه داری در روز دوم ماه محرم را عملی ارزشمند دانست و ابراز کرد: روزه در دهه اول ماه محرم از جمله مهمترین اعمالی بوده است که بر آن تاکید فراوانی شده استف یکی دیگر از اعمالی که مومنان بر انجام آن موظف شده‌اند «حزن و اندوه» است که در روایات آمده است «امام رضا (ع)» در دهه ابتدایی ماه محرم بسیار اندوهگین بودند، ایشان به مومنان تاکید داشتند تا بر ظلمی که بر «سیدالشهداء (ع)» در صحرای کربلا صورت گرفته عزاداری کنند.

وی پیرامون ثواب و ارزش خواندن زیارت عاشورا اظهار کرد: خواندن زیارت عاشورا ثواب بسیاری دارد، مداومت برخواندن بلند مدت این زیارت ارزشمند بوده و خواندن ۴۰ روز زیارت عاشورا علاوه بر تاثیرات روحی تاثیرات معنوی را در بر دارد و خواسته‌های فراوانی را از حاجت‌مندان برآورده می‌کند. مداومت بر خواندن زیارت عاشورا برای تمام عمر سبب می‌شود تا هنگامی که فرد مومن را در قبر بگذارند تمام اهالی آن قبرستان از عذاب دور شوند.

هدایت پیرامون ثواب زیارت حرم «امام حسین (ع)» از زبان «امام صادق (ع)» بیان کرد: «امام صادق (ع)» فرمودند: «مَنْ سَرَّهُ أَنْ یَکُونَ عَلَى مَوَائِدِ اَلنُّورِ یَوْمَ اَلْقِیَامَةِ فَلْیَکُنْ مِنْ زُوَّارِ اَلْحُسَیْنِ بْنِ عَلِیٍّ عَلَیْهِ السَّلاَمُ، هر کس دوست دارد روز قیامت، بر سر سفره هاى نور بنشیند باید از زائران امام حسین (ع) باشد.

وی در همین راستا خاطرنشان کرد: «امام صادق (ع)» یکی از ائمه معصومین (ع) بودند که همواره مجالس عزاداری برای «امام حسین (ع)» برگزار می‌کردند و همواره شاگردان خود و مومنان را بر گریه برای «امام حسین (ع)» دعوت می‌کردند.

منبع: برنا

سایر اخبار
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
گوناگون