معمای کشف جسد در یکی از بیمارستان‌های تهران

معمای کشف جسد در یکی از بیمارستان‌های تهران
مرد جوانی که در یکی از پارک‌های جنوب تهران مرتکب جنایت شده بود توسط کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر شد.
کد خبر: ۲۶۵۰۶
|
۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۱

مرد جوانی که در یکی از پارک‌های جنوب تهران مرتکب جنایت شده بود توسط کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر شد.

چندی قبل، توسط پرسنل انتظامات بیمارستان شهدای هفتم‌تیر کشف جسد مرد جوانی مقابل درِ این مرکز درمانی به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش داده شد.

با اعلام این خبر، تیمی از کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی راهی محل حادثه شدند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند. تیم جنایی در محل حادثه با جسد مرد جوانی مواجه شدند که از ناحیه کمر هدف یک ضربه چاقو قرار گرفته و به قتل رسیده بود.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی که در جریان تحقیقات متوجه دوربین‌های مداربسته شده بودند، به بازبینی فیلم آن پرداخته لحظه به لحظه صحنه کشف جسد را مشاهده کردند. در فیلم مشخص شد، یک پراید با ۲ سرنشین به بیمارستان شهدای هفتم تیر مراجعه کردند و مقتول را جلوی در این مرکز درمانی رها کرده و متواری شدند. تحقیقات تخصصی نشان می‌داد مرد جوان در مکان نامعلوم دیگری با انگیزه نامشخص به قتل رسیده و توسط سرنشینان خودروی پراید جلوی درِ این بیمارستان رها شده است.

کارآگاهان در نخستین گام با اقدامات گسترده اطلاعاتی هویت صاحب پراید را که مردی سالخورده بود، شناسایی کردند. او در جریان تحقیقات گفت: «من خیلی وقت است که از خودرو استفاده نمی‌کنم و در آن زمان ماشین دراختیار ۲ پسرم بود، از وقوع این جنایت بی‌خبر هستم.» پسر جوان پس از بازداشت به تیم جنایی گفت: «مرد جوان را می‌شناختیم، روز حادثه به همراه برادرم به قصد ملاقات با دوستان خود به یکی از پارک‌های جنوب تهران رفتیم و مشروبات الکلی مصرف کردیم که در این میان مشاجره‌ای میان مقتول و قاتل شکل گرفت و خیلی زود درگیری دسته‌جمعی ۹ نفره‌ای شروع شد.»

شاهد این جنایت ادامه داد: «در جریان این نزاع قاتل با ضربه چاقو مرتکب جنایت شد؛ من و برادرم که خیلی ترسیده بودیم جسد مقتول را سوار بر خودروی پدرم کردیم و راهی بیمارستان شهدای هفتم تیر شدیم، برای اینکه لو نرویم جسد را حوالی این مرکز درمانی رها کردیم و پا به فرار گذاشتیم. ما در این جنایت نقشی نداریم فقط از ترسی که وجودمان را فراگرفته بود، جسد را حمل کردیم.»

کارآگاهان به دنبال دریافت این سرنخ مهم، تجزیه و تحلیل‌های اطلاعاتی را آغاز کردند و در این شاخه از تحقیقات با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم هویت ۸ مرد جوان را شناسایی کردند که در ادامه متهمان طی عملیات‌های هماهنگ و منسجم بازداشت شدند. متهم اصلی پرونده که در جریان تحقیقات منکر ارتکاب جرم بود پس از مشاهده با ادله موجود و مواجهه با افراد دیگر که در درگیری حضور داشتند چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت و به ارتکاب قتل مرد جوان با ضربه چاقو در یکی از پارک‌های جنوب تهران اعتراف و عنوان کرد به‌خاطر مصرف مشروبات الکلی دست به این جنایت زده است.

با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی، متهمان جهت روشن شدن زوایای پنهان پرونده و تحقیقات تکمیلی دراختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

منبع: روزنامه اعتماد

سایر اخبار
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
گوناگون