عصر طوفانی ۱۶ استان طی امروز ؛ از رگبار باران تا باد شدید و خاک

عصر طوفانی ۱۶ استان طی امروز ؛ از رگبار باران تا باد شدید و خاک
سازمان هواشناسی از افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید به ویژه در ساعات بعدازظهر و نیز گرد و خاک و نیز مواج بودن دریای خزر خبر داد.
کد خبر: ۲۶۵۱۳
|
۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۴۷

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد امروز (دوشنبه) در نیمه شمالی آذربایجان غربی، شمال استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل، برخی نقاط استان مازندران، ارتفاعات البرز در استان‌های البرز، تهران و سمنان، نیمه شمالی فارس، جنوب اصفهان و کرمان و شمال هرمزگان به ویژه در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

سه‌شنبه در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات واقع در غرب کرمان، شرق فارس و شمال هرمزگان در ساعات بعد از ظهر و شب رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت و گاهی گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

چهارشنبه تنها در ارتفاعات واقع در شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی رگبار پراکنده رخ می‌دهد و در سایر مناطق جوی آرام و پایدار حاکم است.

پنجشنبه و جمعه در شرق سواحل دریای خزر و ارتفاعات البزر مرکزی و شرقی خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی افزایش ابر، وزش باد و رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

در ۳ روز آینده در نیمه شرقی و نواحی مرکزی کشور، برخی نقاط جنوب غرب و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در برخی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

دوشنبه و پنجشنبه دریای خزر مواج است.

منبع: همشهری آنلاین

سایر اخبار
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
گوناگون