سازمان دختر شایسته جهان ادعای شرکت نماینده عربستان در رقابت‌های امسال را تکذیب کرد

آبروریزی عجیب برای دختر شایسته عربستان!

آبروریزی عجیب برای دختر شایسته عربستان!
خانم القحطانی، ۲۷ ساله، با انتشار تصویری از خود در اینستاگرام نوشته بود: «به شرکت در مسابقه بین‌المللی دختر شایسته ۲۰۲۴ افتخار می‌کنم.»
کد خبر: ۱۴۳۸۴
|
۱۵ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۱

زی‌سان: سازمان «دختر شایسته جهان» با رد ادعا‌ها درباره حضور یک زن شهروند عربستان سعودی در مسابقات دختر شایسته سال ۲۰۲۴ اعلام کرده است که این کشور شرکت‌کننده‌ای برای مسابقات امسال معرفی نکرده و درخواست عربستان سعودی هنوز در «فرایند بررسی دقیق» قرار دارد.

به گزارش زی‌سان؛ پیش‌تر در هفته گذشته گزارش شده بود که «رومی القحطانی» قرار است اولین شرکت‌کننده اهل عربستان سعودی در تاریخ ۷۳ ساله مسابقات جهانی دختر شایسته باشد.

خانم القحطانی، ۲۷ ساله، با انتشار تصویری از خود در اینستاگرام نوشته بود: «به شرکت در مسابقه بین‌المللی دختر شایسته ۲۰۲۴ افتخار می‌کنم.»

وی با گذاشتن عکسی از خود با پرچم عربستان و نواری که روی آن نوشته بود «دختر شایسته جهان از عربستان سعودی»، اضافه کرده بود: «این اولین حضور عربستان سعودی در مسابقات دختر شایسته جهان است.»

سازمان برگزارکننده این مسابقات در بیانیه‌ای گفت: «ما می‌خواهیم قاطعانه بگوییم که هیچ فرآیند انتخابی در عربستان سعودی انجام نشده است و هر گونه ادعایی از این دست نادرست و گمراه‌کننده است.»

این سازمان افزوده است: «انتخاب شرکت‌کنندگان به نمایندگی از کشور‌های مربوطه در رقابت دختر شایسته فرآیندی سختگیرانه و مبتنی بر سیاست‌ها و دستورالعمل‌های ما است. انتخاب هر کشور بر اساس معیار‌ها و مقررات تعیین‌شده و با دریافت تضمین در خصوص انصاف و شفافیت در انتخاب شرکت‌کنندگان انجام می‌شود.»

آبروریزی عجیب برای دختر شایسته عربستان!

سازمان دختر شایسته با بیان اینکه عربستان سعودی هنوز در میان کشور‌هایی نیست که «در سال جاری به طور کامل در رقابت‌ها شرکت می‌کنند»، گفت پرونده عضویت این کشور در حال بررسی است و «تا زمانی که این موضوع نهایی نشده و توسط کمیته ما تأیید نشود، عربستان سعودی این فرصت را نخواهد داشت که به مسابقات معتبر ما بپیوندد.»

رومی القحطانی شهروند ساکن ریاض پایتخت عربستان سعودی، در حال حاضر به طور گسترده‌ای در دنیای مد شناخته شده است و بیش از یک میلیون دنبال‌کننده در اینستاگرام دارد.

آبروریزی عجیب برای دختر شایسته عربستان!

او قبل از این در مسابقات دختر شایسته صلح عرب، دختر شایسته عربستان سعودی و دختر شایسته خاورمیانه برنده شده است.

دختر شایسته (Miss Universe) یک مسابقه بین‌المللی زیبایی است که از سال ۱۹۵۲ به صورت هرساله توسط سازمانی به همین نام برگزار می‌شود.

مقر این سازمان در ایالات متحده، مکزیک و تایلند قرار دارد و رقابت‌های برگزار شده توسط آن در کنار سه رقابت مشابه دیگر به نام‌های دختر شایسته دنیا، دختر شایسته زمین و دختر شایسته بین‌الملل از مهم‌ترین رقابت‌های زیبایی در سطح جهان محسوب می‌شود.

مسابقه دختر شایسته جهان در سال ۲۰۲۴ قرار است ماه سپتامبر در مکزیک برگزار شود و قرار است بیش از ۱۰۰ شرکت کننده از کشور‌های مختلف دنیا در آن شرکت کنند.

سایر اخبار
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
گوناگون