عکس| اولین تصویر از مردی که نخست‌وزیر اسلواکی را ترور کرد

عکس| اولین تصویر از مردی که نخست‌وزیر اسلواکی را ترور کرد
بر اساس اطلاعات غیر رسمی، مردی که به فیتسو تیراندازی کرد، نویسنده و حامی حزب مخالف اسلواکی مترقی، یوراج سینتولا (متولد ۱۹۵۳) است.
کد خبر: ۲۰۶۸۲
|
۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۲:۱۲

«رابرت فیتسو» نخست‌وزیر اسلواکی پس از خروج از نشستی با حضور اعضای دولت، مورد اصابت گلوله قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد. روزنامه محلی پراودا در این باره نوشت: «رابرت فیتسو پس از یک جلسه دولتی مجروح شد. ضارب چندین گلوله شلیک کرد و در نهایت توسط پلیس بازداشت شد.»

گزارش رسانه‌ها حاکی از آن است که وقتی نخست‌وزیر اسلواکی از نشست دولت خارج و در انظار عمومی ظاهر شد، صدای شلیک چندین گلوله به گوش رسید. فیتسو توسط یک بالگرد به بیمارستانی در «براتیسلاوا» پایتخت اسلواکی منتقل شده است.

برخی رسانه‌ها می‌گویند فیتسو از ناحیه شکم و سینه هدف اصابت گلوله قرار گرفته و در وضعیت سلامتی او وخیم است.

عکس| اولین تصویر از مردی که نخست‌وزیر اسلواکی را ترور کرد

شبکه تلویزیون «مارکیزا» در اسلواکی گزارش داد عامل حمله به فیتسو یک نویسنده ۷۱ ساله به نام «یورای سنتولا» است؛ نویسنده‌ای که در اسلواکی یک انجمن ادبی را بنیان‌گذاری کرده است.

نخست‌وزیر اسلواکی اخیرا به دلیل مخالفت‌های خود با حمایت از اوکراین و عضویت این کشور در ناتو خبرساز شده بود. او پیش‌تر در واکنش به انتقادات مطرح‌شده علیه خود برای مخالفت با عضویت اوکراین در ناتو گفته بود: «اسلواکی می‌خواهد اوکراین موضعی خنثی و بی‌طرف داشته باشد. اگر این کشور عضو ناتو شود، منافع ما به خطر خواهد افتاد و این می‌تواند اساس یک جنگ جهانی بزرگ باشد.»

عکس| اولین تصویر از مردی که نخست‌وزیر اسلواکی را ترور کرد

او همچنین بیان اینکه تسلیم هیچ‌گونه فشار خارجی نخواهد شد، گفته بود: «به شرکای ما در خارج یاد داده شده که هر چیزی از اسلواکی درخواست کنند... به آن خواهند رسید. اما ما کشوری مستقل هستیم.»

فیتسو هم مانند همسایه خود، مجارستان، بار‌ها هشدار داده است که اتحادیه اروپا نباید وارد درگیری روسیه و اوکراین شود و این مناقشه باید از مسیر‌های دیپلماتیک حل‌وفصل شود.

منبع: ایسنا

سایر اخبار
ارسال نظرات
غیر قابل انتشار: ۰ | در انتظار بررسی: ۰ | انتشار یافته:
گوناگون
دیدنی‌ها