تعطیلی مدارس در روز شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ چقدر جدی است؟

زی‌سان: تعطیلی مدارس ۲۱ بهمن بیش از این‌که به دلیل بین‌التعطیلی باشد، به ۲ دلیل دیگر مرتبط است. به همین دلیل است که منابع خبری از احتمال تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ماه به علت بین التعطیل بودن از سوی دولت خبر داده‌اند. دلیل اول همچنان پا برجاست اما دلیل دوم ازبین رفت. و متاسفانه تیم ملی کشورمان نتوانست قطر را ببرد.

تعطیلی مدارس ۲۱ بهمن به دلیل سالگرد پیروزی انقلاب؟

همان‌طور که می‌دانید یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۴۰۲ سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و تعطیل رسمی است. این تاریخ یکی از احتمالات قوی برای تعطیل شدن شنبه محسوب می‌شود. از آن‌جایی که ۵ شنبه نیز به دلیل مبعث پیامبر اسلام تعطیل رسمی است و ۲۲ بهمن نیز روز مهمی در تقویم ایرانی است، این احتمال وجود دارد که شنبه نیز تعطیلی اعلام شود.

تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ به دلیل پیروزی ایران در بازی فوتبال با قطر؟

اگرچه این احتمال کمی عجیب به نظر می‌رسید، اما برخی‌ها گفته‌اند که اگر ایران بازی را ببرد، از آن‌جا که بُرد شیرین‌اش همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی است، احتمالا تعطیلی بسیار زیاد می‌شود.یک استوری نیز به قوت گرفتن این احتمال بسیار دامن زد.

امیر عابدی، خبرنگار سابق باشگاه خبرنگاران جوان با انتشار یک استوری گفت که با توجه به شواهد احتمال تعطیلی روز شنبه (۲۱ بهمن ۱۴۰۲) بسیار زیاد است!

او در استوری اینستاگرامی‌اش نوشته است: «با توجه به شواهد و قرائن احتمال تعطیلی سراسری شنبه خیلی زیاده البته همه چی بستگی به نتیجه بازی فردا داره، در صورت صعود به فینال جام ملت‌ها که برای اولین بار بعد از انقلاب اتفاق میفته و آماده شدن برای برگزاری جشن ملی، دولت احتمالا شنبه را تعطیل اعلام کنه.»

تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ چقدر جدی است؟

ایران نتوانست قطر را ببرد و این فرضیه برای تعطیلی روز شنبه از بین رفت.

آیا دولت از احتمال این تعطیلی سخن گفته است؟

با وجود حدس و گمان‌های فراوان تا این لحظه هیچ بیانیه‌ای از هیات دولت درباره تعطیلی روز شنبه ۲۱ بهمن ماه سال ۱۴۰۲ به شکل رسمی اعلام نشده است. پس باید منتظر بمانیم و ببینیم آیا بین‌التعطیلی رسمی در راه است یا خیر.

تا این لحظه خبری مبنی بر تعطیلی روز شنبه ۲۱ دی ماه توسط هیات دولت منتشر نشده است و می‌بایست منتظر ماند.

تکمیلی درباره تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن

معاون پارلمانی رئیس جمهور امروز چهارشنبه هجده بهمن گفت: دولت تصمیمی درباره تعطیلی شنبه نگرفته است.

سیدمحمد حسینی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: موضوع تعطیلی شنبه ۲۱ بهمن در دولت  مطرح شد اما تصمیمی اتخاذ نشد.

وی افزود: مرخصی شنبه به خود کارکنان واگذار شده که اگر می‌خواهند مرخصی بگیرند. فعلا برنامه‌ای برای تعطیلی روز شنبه وجود ندارد ولی ممکن است هر لحظه  تصمیم دیگری گرفته شود ولی تا این لحظه تصمیمی برای تعطیلی گرفته نشده است.